Post-doc

Instytut Psychologii
Uniwersytet SWPS
  • Miejsce: Poznań
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, praca dodatkowa lub tymczasowa
  • Dziedzina nauk społecznych
  • psychologia

Opis stanowiska

Nazwa i opis projektu badawczego:

Wypalenie rodzicielskie w pierwszych latach realizowania roli rodzica. Od czego zależy, jak się rozwija i jakie ma konsekwencje?

Celem projektu badawczego jest szczegółowe opisanie procesu powstawania i zmian wypalenia rodzicielskiego w pierwszych latach rodzicielstwa. Uczestnikami projektu będę osoby spodziewające się pierwszego dziecka oraz rodzice małych dzieci, którzy wezmą udział w serii badań podłużnych trwających od roku do trzech lat.

Projekt finansowany ze środków NCN.

Post-doc

Miejsce pracy: Poznań

Wydział Psychologii i Prawa Uniwersytetu SWPS w Poznaniu

Zatrudnienie na okres 4,5 roku

Opis stanowiska:

  • Koordynowanie pracy zespołu składającego się z doktorantów i studentów
  • Analiza danych i publikacja wyników badań realizowanych w Centrum Badań nad Rozwojem Osobowości
  • Prowadzenie własnych badań naukowych we współpracy z kierownikiem projektu oraz ich publikacja w czasopismach naukowych o zasięgu międzynarodowym
  • Uczestniczenie w krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych
  • Statystyczna analiza danych: analiza danych z badań podłużnych, modelowanie równań strukturalnych

Wymagania:

  • Posiadanie stopnia naukowego doktora w dziedzinie nauk społecznych (w dyscyplinie psychologii lub pedagogiki) lub w dziedzinie nauk medycznych i nauk zdrowiu (w dyscyplinie nauki medyczne lub nauki o zdrowiu)
  • Zainteresowania badawcze w dziedzinie psychologii klinicznej, psychologii rozwoju człowieka, psychologii osobowości
  • Minimum rok doświadczenia w pracy badawczej
  • Praktyczna znajomość metodologii badań w naukach społecznych oraz statystycznej analizy danych
  • Biegła znajomość języka polskiego
  • Zaawansowana znajomość języka angielskiego

Kandydaci proszeni są o zaznajomienie się z regulacjami Narodowego Centrum Nauki w zakresie warunków zatrudnienia na stanowiskach typu post-doc, w szczególności z tym, że kandydat powinien spełniać następujące kryteria:

  • W czasie trwania stosunku pracy, post-doc nie może być zatrudniony w ramach innej umowy o pracę u żadnego innego pracodawcy
  • W okresie zatrudnienia post-doc nie pobiera innego wynagrodzenia w żadnej formie ze środków NCN
  • Kierownik projektu nie był promotorem/promotorem pomocniczym w przewodzie doktorskim kandydata
  • Wysokość środków na zatrudnienie nie przekracza 120 tys. zł rocznie (m.in. przy założeniu, że kierownik projektu nie był promotorem ani promotorem pomocniczym rozprawy doktorskiej osoby zatrudnionej jako post-doc, a sam post-doc uzyskał stopień doktora w podmiocie innym niż podmiot, w którym planowane jest zatrudnienie na tym stanowisku, lub odbył co najmniej 10-miesięczny, ciągły, udokumentowany staż podoktorski w podmiocie innym niż podmiot realizujący projekt oraz w kraju innym niż kraj uzyskania stopnia doktora​).

Cały regulamin dostępny jest TUTAJ.

Oferujemy:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w pełnym wymiarze etatu przez okres 4,5 roku
  • Wynagrodzenie w wysokości 8300 zł brutto miesięcznie
  • Pracę w profesjonalnym i przyjaznym otoczeniu, wśród znakomitych naukowców i opiniotwórczych ekspertów

Wymagane dokumenty:

  • CV
  • List motywacyjny uwzględniający doświadczenie w zakresie umiejętności wymaganych w ogłoszeniu
    Skan dokumentu potwierdzającego otrzymanie stopnia naukowego doktora w dziedzinie nauk społecznych (w dyscyplinie psychologii lub pedagogiki) lub w dziedzinie nauk medycznych i nauk zdrowiu (w dyscyplinie nauki medyczne lub nauki o zdrowiu)

Zgłoszenie należy przesłać drogą elektroniczną za pośrednictwem FORMULARZA APLIKACYJNEGO.

Termin nadsyłania aplikacji upływa 30 lipca 2022 r.

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 15 września 2022 r.

Termin rozpoczęcia pracy: 1 października 2022 r.

Kryteria formalne:

  • Osiągnięcia naukowe – 40% oceny końcowej
  • Kompetencje do realizacji określonych zadań w projekcie badawczym – 40% oceny końcowej
  • Wyróżnienia w zakresie prowadzonych badań – 20% oceny końcowej

Skład komisji konkursowej:

  • dr Konrad Piotrowski – Przewodniczący Komisji
  • dr hab. Jarosław Michałowski – Członek Komisji
  • dr Maciej Kościelniak – Członek Komisji
  • Natalia Bińkowska – Pracownik działu personalnego, Sekretarz Komisji

Link do REGULAMINU.

W razie potrzeby dodatkowe informacje można uzyskać poprzez kontakt elektroniczny pod adresem nbinkowska@swps.edu.pl.

Komisja Konkursowa zastrzega sobie prawo do kontaktu jedynie z wybranymi kandydatami.