Lab Menadżer

Instytut Psychologii w Poznaniu
Uniwersytet SWPS
  • Miejsce: Poznań lub Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • psychologia

Opis stanowiska

Nazwa i opis projektu badawczego:

Nazwa projektu: Rola praktyki uważnej wdzięczności w redukowaniu agresji międzygrupowej wśród narcyzów grupowych

Projekt poszukuje odpowiedzi na pytanie o sposób funkcjonowania narcyzów grupowych – osób przekonanych, że ich grupa jest wyjątkowa i zasługuje na specjalne traktowanie – w sytuacji wyłączenia przez inne grupy.  Kontakty pomiędzy różnymi kulturowo, narodowo czy ideologicznie grupami obfitują w takie sytuacje. Narcyzi grupowi interpretują je, jako zagrożenie ich grupy i reagują na nie agresywnie. Projekt zakłada obserwację procesów fizjologicznych i neuronalnych u narcyzów grupowych w sytuacji wykluczenia oraz w sytuacji wykluczenia ale po treningu uważności. Projekt prowadzony jest w Laboratorium Psychologii Uprzedzeń i Agresji Międzygrupowej na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu w międzynarodowej współpracy z Virginia Commonwealth University w Stanach Zjednoczonych oraz Southampton University w Wielkiej Brytanii.

Poznań lub Warszawa

Zadania:

  • Programowanie badań w środowisku Qualtrics (szkolenie dostępne w zasobach systemu)
  • Programowanie Cyberball
  • Opracowywanie baz danych w SPSS – przygotowywanie syntaksów, liczenie zmiennych, rzetelności, rozkładu, analiza czynnikowa
  • Zarządzanie bazą danych tworzoną przez zespół w celu archiwizacji i dokumentacji potrzebnych materiałów
  • Wizualizacja wyników badań z wykorzystaniem R (dostępne szkolenie)
  • Organizacja spotkań labu od strony technicznej – kalendarz i linki do spotkań

Wymagania:

  • Doświadczenie w zakresie wymienionych zadań;
  • Dobra znajomość programów SPSS i Qualtrics
  • Bardzo dobra organizacja pracy
  • Mile widziana znajomość obliczeń i wizualizacji danych z użyciem R, doświadczenie w programowaniu Cyberball i zarządzaniem danymi.
  • Biegła znajomość języka angielskiego;
  • Zainteresowania badawcze w obszarze psychologii społecznej;

Oferujemy:

  • Umowę o pracę na okres 1 roku,
  • Wynagrodzenie w wysokości 7083 zł brutto brutto (około 4200 zł netto)
  • Pracę w profesjonalnym i przyjaznym otoczeniu, wśród znakomitych naukowców i opiniotwórczych ekspertów.

Wymagane dokumenty:

  • CV
  • list motywacyjny uwzględniający doświadczenie w zakresie umiejętności wymaganych w ogłoszeniu

Dodatkowe informacje:

Kryteria formalne:

  • osiągnięcia naukowe – 30% oceny końcowej
  • kompetencje do realizacji zadań w projekcie badawczym – 70%

Zgłoszenie należy przesłać drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza: Link

Termin nadsyłania aplikacji: 10.05.2021

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 21.05.2021

Termin rozpoczęcia pracy: 01.06.2021

Skład Komisji Konkursowej:

  • dr hab. Agnieszka Golec de Zavala, prof. Uniwersytetu SWPS – Kierownik projektu, Przewodniczący Komisji
  • dr hab. Jarosław Michałowski, prof. Uniwersytetu SWPS – Członek komisji
  • dr Mariusz Zięba – Członek komisji
  • Anna Zając – Sekretarz Komisji

Po etapie oceny dokumentów aplikacyjnych, osoby najwyżej sklasyfikowane na liście rankingowej mogą zostać zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną.