Profesor stanowisko dydaktyczne

Akademia Piotrkowska, Wydział Humanistyczno-Administracyjny, Zakład Administracyjno Prawny
Akademia Piotrkowska
  • Miejsce: Piotrków Trybunalski
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki prawne

Opis stanowiska

Wybrany kandydat zatrudniony na stanowisku profesora zobowiązany będzie do prowadzenia działalności dydaktycznej w dyscyplinie nauki prawne prawne. Posiadanie i powiększanie dorobku praktycznego zgodnie z profilem prowadzonych zajęć. Ponadto do obowiązków kandydata będzie należało aktywne branie udziału w działalności związanej z funkcjonowaniem i promocją kierunku oraz Akademii, a także zaangażowanie się w projekty podnoszące jakość kształcenia i atrakcyjność oferty edukacyjnej. Działalność dydaktyczna w wymiarze określonym w Ustawie z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie
wyższym i nauce (Dz.U. 2018 poz. 1668) 1668), art. 127, pkt. 1.2, pkt. 6.1, pkt. 7 odbywać się będzie w ramach kierunku administracja oraz innych, w zależności od potrzeb kierunków dydaktycznych Uczelni. Do obowiązków kandydata należeć będzie opieka merytoryczna nad pracami licencjackimi i magisterskimi.

Nasze wymagania

  • Posiadanie tytułu naukowego profesora w dyscyplinie nauki prawne.
  • Posiadanie doświadczenia dydaktycznego w uczelni wyższej.
  • Doświadczenie we współpracy krajowej w dyscyplinie nauki prawne w prowadzonych przez siebie badaniach.
  • Czynne uczestnictwo w konferencjach naukowych.
  • Posiadanie dorobku praktycznego umożliwiającego prowadzenie zajęć specjalistycznych w ramach kilku kierunków studiów, np. pedagogiki.
  • Dodatkowe certyfikaty poświadczające kompetencje przydatne w pracy organizacyjnej na uczelni.
  • Dyspozycyjność.

Zakres obowiązków

  • Obowiązki dydaktyczne: Wybrany kandydat będzie prowadzić zajęcia dydaktyczne na Wydziale Humanistyczno-Administracyjnym Akademii Piotrowskiej związane ze stanowiskiem profesora w ramach pensum określonego w Ustawie z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018 poz. 1668), art. 127, pkt. 1.2, pkt. 6.1, pkt. 7 dla studentów 1 i 2 stopnia oraz studia podyplomowe wynikające z programu kształcenia, w tym współpracę z interesariuszami zewnętrznymi, krajowymi i zagranicznymi.
  • Obowiązki organizacyjne: Organizowanie seminariów, warsztatów; uczestnictwo w komisjach uczelnianych, wydziałowych, instytutowych oraz innych przedsięwzięciach związanych z procesem kształcenia studentów.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Podanie o zatrudnienie na stanowisko profesora.
  • Formularz kandydata o zatrudnienie nauczyciela akademickiego na stanowisku profesora, https://apt.bip.gov.pl/oferty-pracy/.
  • Odpis dyplomu o nadaniu stopnia/tytułu naukowego.
  • Życiorys zawodowy.
  • Odpisy dyplomów/zaświadczeń potwierdzających dodatkowe kwalifikacje, itd.