Profesor stanowisko badawczo-dydaktyczne

Instytut Informatyki Uniwersytet Opolski
Uniwersytet Opolski
  • Miejsce: Opole
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • informatyka

Opis stanowiska

Profesor (pełny etat, pensum 180 godzin rocznie) – grupa pracowników badawczo-dydaktycznych

lub

Profesor uczelni (pełny etat, pensum 210 godzin rocznie) – grupa pracowników badawczo-dydaktycznych

Nasze wymagania

  • posiadanie tytułu profesora oraz wybitna pozycja i aktywna działalność naukowa w dyscyplinie informatyka lub pokrewnej (dot. zatrudnienia na stanowisku profesora);
  • posiadanie co najmniej stopnia doktora habilitowanego w dyscyplinie informatyka lub pokrewnej;
  • aktualny i znaczący dorobek naukowy z zakresu informatyki;
  • osiągnięcia w pracy organizacyjnej;
  • osiągnięcia w pracy dydaktycznej, w tym w szczególności w zakresie promotorstwa prac dyplomowych lub kształcenia doktorantów;
  • doświadczenie w prowadzeniu zajęć na uczelni wyższej w języku polskim lub angielskim, ze szczególnym uwzględnieniem algorytmiki lub metod numerycznych;
  • komunikatywna znajomość języka polskiego;
  • dyspozycyjność;
  • uzyskanie grantu, projektu naukowego lub edukacyjnego, lub kierowanie przynajmniej jednym takim grantem, projektem lub zespołem w ramach takiego grantu, projektu;
  • uczestniczenie w międzynarodowej działalności naukowej lub edukacyjnej.

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie zajęć dydaktycznych;
  • Udział w pracach badawczych;
  • Udział w pracach organizacyjnych Instytutu.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie o zatrudnienie do JM Rektora Uniwersytetu Opolskiego;
  • życiorys;
  • dokument potwierdzający posiadanie tytułu profesora tytularnego (dot. zatrudnienia na stanowisku profesora);
  • odpis dyplomu lub zaświadczenie o uzyskaniu stopnia doktora habilitowanego;
  • wykaz publikacji w zakresie informatyki;
  • plan badań naukowych;
  • opis osiągnięć organizacyjnych i dydaktycznych;
  • kwestionariusz osobowy (https://bsp.uni.opole.pl/wp-content/uploads/kwestionariusz.doc);
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby związane z postępowaniem konkursowym (https://bsp.uni.opole.pl/wp-content/uploads/rodo.pdf);
  • oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce;
  • zgoda na wskazanie Uniwersytetu Opolskiego jako podstawowego miejsca pracy w przypadku wygrania konkursu.

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Sekretariat Instytutu Informatyki Uniwersytetu Opolskiego (pokój nr 228)
    ul. Oleska 48
    45-052 Opole
    Z dopiskiem: Konkurs na stanowisko profesora