Profesor uczelni stanowisko badawczo-dydaktyczne

Akademia Wymiaru Sprawiedliwości
  • Miejsce: Warszawa, Kalisz
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki o zarządzaniu i jakości

Opis stanowiska

profesora uczelni w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych w Instytucie Nauk o Zarządzaniu i Jakości

Nasze wymagania

  • posiadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk społecznych w zakresie nauk o zarządzaniu i jakości, lub ekonomii i finansów
  • posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych
  • niekaralność za przestępstwo umyślne
  • władanie biegle językiem polskim w mowie i piśmie

Mile widziane

  • osoby posiadające znaczący, udokumentowany dorobek naukowy
  • osoby będące autorami publikacji naukowych (w tym monografii jednoautorskich)
  • osoby posiadające umiejętności projektowania, realizowania i raportowania badań naukowych w dziedzinie nauk społecznych - dysponujące udokumentowanym dorobkiem badawczym (projekty naukowo – badawcze), będące kierownikami projektów naukowo-badawczych
  • osoby posiadające doświadczenie w pracy dydaktycznej, popularyzacji wiedzy oraz we wdrażaniu rozwiązań w praktyce społecznej
  • osoby podejmujące inną aktywność w obszarach związanych z funkcjonowaniem organizacji o charakterze non profit i for profit
  • osoby władające językiem angielskim na poziomie umożliwiającym korzystanie z anglojęzycznej literatury naukowej z obszaru nauk społecznych i humanistycznych
  • osoby dające rękojmię terminowego wykonywania prac badawczych podejmowanych w AWS
  • osoby wyrażające gotowość realizacji zajęć dydaktycznych w terenie (w tym, w Kaliszu, w Warszawie i jej okolicach)

Zakres obowiązków

  • 1. Projektowanie, realizowanie i raportowanie badań naukowych w zakresie nauk o zarządzaniu i jakości, zwłaszcza w zakresie zagadnień związanych ze specyfiką zadań Akademii Wymiaru Sprawiedliwości
  • 2. Pomoc w projektowaniu, realizowaniu i raportowaniu badań naukowych w ramach różnych dyscyplin naukowych wchodzących w skład dziedziny nauk społecznych, zwłaszcza związanych tematycznie ze specyfiką zadań AWS
  • 3. Projektowanie, realizowanie i raportowanie różnorodnych prac rozwojowych, zwłaszcza związanych ze specyfiką zadań AWS.
  • 4. Opracowywanie projektów programów oddziaływań adresowanych do organizacji non profit oraz przedstawicieli biznesu.
  • 5. Podejmowanie działalności naukowej ukierunkowanej na budowanie dorobku naukowego AWS w tym:
  • a. publikowanie w renomowanych czasopismach i wydawnictwach;
  • b. popularyzacja wiedzy poprzez publikowanie w czasopismach i wydawnictwach popularnonaukowych i mediach
  • c. aktywne reprezentowanie AWS na konferencjach naukowych
  • d. budowanie zespołów badawczych oraz innych zespołów zadaniowych oraz kierowanie takimi zespołami w realizacji zadań AWS
  • e. wspieranie rozwoju młodych naukowców AWS
  • f. proponowanie rozwiązań problemów dla organizacji biznesowych
  • 6. Przygotowanie i prowadzenie zajęć dla studentów i słuchaczy studiów podyplomowych
  • 7. Przygotowanie kart prowadzonych przedmiotów oraz materiałów dla studentów.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • 1. podanie skierowane do Rektora-Komendanta;
  • 2. kwestionariusz osobowy osoby ubiegającej się o zatrudnienie z oświadczeniem o zapoznaniu się z klauzulą informacyjną – zał. nr 1 i 2;
  • 3. curriculum vitae;
  • 4. kopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje;
  • 5. wykaz dorobku naukowego oraz osiągnięć dydaktycznych;
  • 6. kopie świadectw pracy i referencji;
  • 7. oświadczenie o niekaralności
  • 8. oświadczenie o podstawowym lub dodatkowym miejscu pracy.