Profesor uczelni stanowisko dydaktyczne

Wydział Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
  • Miejsce: Bydgoszcz
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne

Opis stanowiska

Konkurs dotyczy objęcia stanowiska profesora uczelni w grupie pracowników dydaktycznych w Instytucie Inżynierii Elektrycznej Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki jako podstawowego lub dodatkowego miejsca pracy.

Nasze wymagania

  • 1. posiadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego w dziedzinie nauk technicznych związanych z automatyką, elektroniką, elektrotechniką, elektroenergetyką, energetyką, mechatroniką lub pokrewnych,
  • 2. posiadanie przygotowania pedagogicznego lub gotowość do podjęcia kursu z przygotowania pedagogicznego oraz predyspozycje do prowadzenia zajęć dydaktycznych ze studentami,
  • 3. w przypadku cudzoziemców wymagana jest znajomość języka polskiego w mowie w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć ze studentami.

Mile widziane

  • 1. mile widziana znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym prowadzić zajęcia z cudzoziemcami.
  • 1. dodatkowym atutem będzie posiadanie przez kandydata osiągnięć naukowych w zakresie nauk technicznych (szczególnie w dyscyplinie automatyka, elektronika i elektrotechnika).

Zakres obowiązków

  • 1. Pracownik zatrudniony na stanowisku profesora uczelni będzie odpowiedzialny za prowadzenie wybranych zajęć dydaktycznych w zakresie: wykładów, seminariów, ćwiczeń audytoryjnych, ćwiczeń laboratoryjnych i projektowych w wymiarze co najmniej 300 godzin w ciągu roku akademickiego.
  • 2. Oczekuje się, że kandydat oprócz działalności dydaktycznej będzie promotorem prac dyplomowych inżynierskich i magisterskich a także będzie uczestniczył w czynnościach organizacyjnych w zakresie dydaktyki oraz organizacji dydaktyki (np. opracowanie/przygotowanie ćwiczeń laboratoryjnych, instrukcji laboratoryjnych, uczestnictwo w radach programowych kierunków studiów).

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • 1) podanie o przyjęcie na stanowisko,
  • 2) cv kandydata,
  • 3) dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje,
  • 4) opis dotychczasowej pracy zawodowej, z wyszczególnieniem osiągnięć naukowych, dydaktycznych i organizacyjnych, jakie pozostają w związku z rodzajem stanowiska będącego przedmiotem konkursu
  • 5) świadectwa pracy z ostatnich lat,
  • 6) oświadczenie, że kandydat spełnia warunki określone w art.113 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2022 r. poz. 574 z późn. zm.)
  • 7) oświadczenie, że Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich będzie podstawowym /dodatkowym miejscem zatrudnienia kandydata,
  • 8) oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z przepisami ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016).

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Osobiście, drogą pocztową do:
    Biuro Dziekana
    Wydział Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki
    Al. Prof. S. Kaliskiego 7
    85-789 Bydgoszcz
    telefon: 52 340 80 11
    adres e-mail: biuro.dziekana.wtiie@pbs.edu.pl