Profesor uczelni stanowisko badawczo-dydaktyczne

Akademia Wymiaru Sprawiedliwości
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki o bezpieczeństwie

Opis stanowiska

profesor uczelni w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych w Instytucie Nauk o Bezpieczeństwie

Nasze wymagania

  • 1. posiadanie co najmniej stopnia naukowego doktora habilitowanego w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie oraz znaczących osiągnięć naukowych lub dydaktycznych,
  • 2. posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
  • 3. niekaralność za przestępstwo umyślne.

Mile widziane

  • 1. preferowane osoby posiadające znaczący dorobek naukowy w postaci artykułów naukowych w czasopismach wysokopunktowanych bądź rozdziały w monografiach naukowych w wydawnictwach z listy wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe;
  • 2. preferowane osoby posiadające staż naukowy na uczelniach zagranicznych;
  • 3. preferowane osoby posiadające umiejętność opracowywania programów szkoleń oraz materiałów dydaktycznych dla nauczycieli;
  • 4. preferowane osoby posiadające doświadczenie w kierowaniu i uczestnictwie w programach badawczych;
  • 5. preferowane osoby deklarujące gotowość afiliowania na AWS dorobku naukowego powstałego w wyniku pracy w tej Uczelni;
  • 6. preferowsne osoby dające rękojmię terminowego wykonywania prac badawczych i dydaktycznych realizowanych w AWS,
  • 7. preferowane osoby władające językiem angielskim na poziomie umożliwiającym korzystanie z anglojęzycznej literatury naukowej;
  • 8. preferowane osoby posiadające doświadczenie w pracy dydaktycznej,

Zakres obowiązków

  • 1. Projektowanie oraz realizowanie badań naukowych w ujęciu interdyscyplinarnym, zgodnie ze specyfiką Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie AWS;
  • 2. Projektowanie, realizowanie i raportowanie różnorodnych prac rozwojowych, zwłaszcza związanych ze specyfiką zadań Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie AWS
  • 3. Podejmowanie działalności naukowej ukierunkowanej na budowanie dorobku naukowego AWS w tym:
  • a. publikowanie w renomowanych czasopismach i wydawnictwach;
  • b. popularyzacja wiedzy poprzez publikowanie w czasopismach i wydawnictwach popularnonaukowych i mediach
  • c. aktywne reprezentowanie AWS na konferencjach naukowych
  • d. udział w zespołach badawczych oraz innych zespołach zadaniowych w ramach realizacji zadań AWS;
  • 4. Prowadzenie zajęć dydaktycznych
  • 5. Podejmowanie zadań na rzecz własnego rozwoju naukowego i rozwijania umiejętności dydaktycznych.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • 1. podanie skierowane do Rektora-Komendanta;
  • 2. kwestionariusz osobowy osoby ubiegającej się o zatrudnienie z oświadczeniem o zapoznaniu się z klauzulą informacyjną – zał. nr 1 i 2;
  • 3. curriculum vitae;
  • 4. kopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje;
  • 5. wykaz dorobku naukowego oraz osiągnięć dydaktycznych;
  • 6. kopie świadectw pracy i referencji;
  • 7. oświadczenie o niekaralności. (zał.)
  • 8. oświadczenie o podstawowym lub dodatkowym miejscu pracy - zał. 4

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • w siedzibie Akademii Wymiaru Sprawiedliwości, sekretariat: 00-155 Warszawa, ul. Karmelicka 9