Profesor uczelni stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Informatyki i Telekomunikacji
Politechnika Wrocławska
  • Miejsce: Wrocław
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • informatyka techniczna i telekomunikacja

Opis stanowiska

Nazwa stanowiska: Profesor uczelni w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych
Dziedzina: nauki inżynieryjno-techniczne
Dyscyplina: informatyka techniczna i telekomunikacja

Nr referencyjny: ProfU_K46_W04N_D03_10_2024

Miejsce pracy: Wrocław
Rodzaj umowy: umowa o pracę
Wymiar etatu: 4/4

Ostateczny termin składania zgłoszeń do udziału w konkursie: do dnia 15 czerwca 2024 r., do godziny. 15:00
Termin rozstrzygnięcia konkursu: 30 września 2024 r.
Planowany termin zatrudnienia: 1 października 2024 r.

Nasze wymagania

  • stopień doktora i doktora habilitowanego w zakresie matematyki, informatyki, informatyki technicznej i telekomunikacji lub dziedzin pokrewnych (np. analiza danych, głębokie uczenie się, uczenie maszynowe, technologie informacyjne)
  • doskonała znajomość języka angielskiego
  • znaczący dorobek naukowy, potwierdzony publikacjami naukowymi w recenzowanych czasopismach międzynarodowych oraz materiałach konferencyjnych z listy CORE w ciągu ostatnich pięciu lat, szczególnie w obszarach przetwarzania sygnałów, ML i AI
  • kandydat powinien wykazać się znajomością aktualnych zagadnień z zakresu uczenia maszynowego i przetwarzania sygnałów, udokumentowaną w recenzowanych artykułach naukowych na poziomie międzynarodowym
  • doświadczenie w pozyskiwaniu grantów badawczych
  • staże naukowe w co najmniej 3 międzynarodowych instytucjach akademickich
  • doświadczenie jako lider co najmniej 1 międzynarodowego projektu badawczego i co najmniej 1 krajowego projektu badawczego
  • biegła znajomość języka polskiego umożliwiająca nauczanie w języku polskim

Zakres obowiązków

  • Zadania obejmują prowadzenie badań oraz zajęć dydaktycznych w dziedzinie uczenia reprezentacji uczenia, w szczególności dla grafów:
  • prowadzenie działalności dydaktycznej zgodnie z regulaminem uczelni
  • praca w zespołach naukowo-dydaktycznych w obszarze uczenia maszynowego i analizy sygnałów
  • opracowywanie metod przetwarzania sygnałów
  • opracowywanie metod uczenia maszynowego dla sygnałów, w tym technik interakcji człowiek-komputer
  • opracowywanie metod ewaluacji modeli dla sygnałów
  • opracowywanie modeli uczonych w sposób nienadzorowany i samonadzorowany
  • udział w rozwoju narzędzi do efektywnego przetwarzania sygnałów
  • analizowanie wyników badań i publikowanie ich w czasopismach i na konferencjach naukowych
  • uczestnictwo i prezentacja wyników badań na konferencjach międzynarodowych
  • przygotowywanie propozycji projektów i zarządzanie grantami

Oferujemy

  • zatrudnienie na prestiżowej uczelni
  • dostęp do infrastruktury Katedry Sztucznej Inteligencji, w tym zasobu kilkuset kart H100 do celów badawczych
  • możliwość rozwoju akademickiego w ramach kilkudziesięciu projektów realizowanych przez zespół Katedry
  • pracę w światowej klasy środowisku naukowym
  • wspieranie dalszego rozwoju zawodowego, w tym uzyskiwania stopni i tytułów naukowych
  • Perspektywy rozwoju:
  • możliwość pracy w renomowanym zespole Katedry Sztucznej Inteligencji
  • możliwość uczestniczenia w realizowanych w Katedrze projektach badawczych i dydaktycznych

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Zgłoszenie przystąpienia do konkursu adresowane do Rektora (zalacznik 3a)
  • Syntetyczny życiorys
  • Kwestionariusz dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (zalacznik - kwestionariusz)
  • Odpis dokumentu stwierdzającego uzyskanie stopnia naukowego oraz odpis dyplomu ukończenia studiów
  • Autoreferat zawierający informacje o dorobku w zakresie działalności badawczej, doświadczeniu dydaktycznym i działalności organizacyjnej
  • Wykaz publikacji
  • Wykaz i opis staży naukowych
  • Oświadczenie o zapoznaniu się z informacją dotycząca przetwarzania danych osobowych (zalacznik 3b)
  • Oświadczenie o spełnieniu wymogów określonych w art. 113 Ustawy z dnia 20 lipca 2018r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (zalacznik 3c)
  • Oświadczenie Kandydata/Kandydatki, że w przypadku wygrania konkursu Politechnika Wrocławska będzie podstawowym miejscem pracy* (zalacznik 3d)