Profesor uczelni stanowisko badawcze

  • Miejsce: Gdańsk
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki chemiczne

Opis stanowiska

Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej poszukuje osoby na stanowisko profesora uczelni w projekcie Nobelium Joining Gdańsk Tech Research Community (51/2023/IDUB/l.1)

Nasze wymagania

  • stopień naukowy doktora w dyscyplinie nauk chemicznych
  • udokumentowane doświadczenie w wykonywaniu wysokiej jakości, spójnych procedur analitycznych
  • udokumentowane doświadczenie w prowadzeniu badań z zastosowaniem technik mikroekstrakcji oraz w zakresie adsorpcji i usuwania mikrozanieczyszczeń
  • praktyczna znajomość przyrządów chromatograficznych
  • index Hirscha>10
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego (w tym technicznego)
  • umiejętność obsługi urządzeń analitycznych typu GC, spektrofotometrów UV-VIS oraz FT-IR

Mile widziane

  • doświadczenie w prowadzeniu analiz QSAR/QSPR
  • dobra znajomość języka oprogramowania Python
  • doświadczenie w budowaniu modeli AI/ML przy użyciu Pythona oraz aplikacji pośrednich

Zakres obowiązków

  • przygotowanie powłok do włókien SPME na bazie cieczy jonowych unieruchomionych w porach materiału na bazie krzmionki metodą zol-żel
  • badanie możliwości ekstrakcyjnych oraz opracowanie modeli predykcyjnych w oparciu o deskryptory i odciski molekularne
  • krytyczna analiza literatury oraz przygotowanie maszynopisów publikacji naukowych

Oferujemy

  • pracę w jednej z wiodących uczelni technicznych w Polsce
  • akademicką kulturę organizacyjną opartą na zasadach szacunku
  • stabilne warunki zatrudnienia
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne
  • możliwość wypoczynku w Ośrodku Wczasowym PG
  • wyjazdy zagraniczne w ramach Erasmus+
  • szkolenia wewnętrzne
  • dostęp do uczelnianej biblioteki
  • możliwość przystąpienia do: grupowego pracowniczego ubezpieczenia na życie, prywatnej opieki medycznej, programu Benefit
  • zajęcia sportowe prowadzone w obiektach Politechniki Gdańskiej
  • dofinansowanie do wypoczynku
  • preferencyjne pożyczki
  • pracę w dobrze skomunikowanym miejscu

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • CV
  • podanie do Prorektora ds. nauki Politechniki Gdańskiej
  • kwestionariusz dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie https://link.pg.edu.pl/kwestionariusz-osobowy
  • dyplom ukończenia studiów wyższych
  • dyplom doktorski
  • wykaz dorobku naukowego