Profesor uczelni stanowisko badawczo-dydaktyczne

Akademia Sztuki w Szczecinie Katedra Kuratorstwa i Realizacji Wystaw na Wydziale Malarstwa
Akademia Sztuki w Szczecinie
  • Miejsce: Szczecin
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina sztuki
  • sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki

Nasze wymagania

  • legitymowanie się stopniem doktora habilitowanego w dziedzinie nauk humanistycznych w dyscyplinie: historia sztuki
  • dorobek publikacyjny
  • udokumentowane doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych w szkolnictwie wyższym
  • doświadczenie w pracy dydaktycznej w języku angielskim
  • odbyte staże zagraniczne
  • doświadczenie w prowadzeniu lub uczestniczeniu w realizacji projektów badawczych finansowanych w drodze konkursów ze strony instytucji krajowych lub zagranicznych
  • doświadczenie kuratorskie w zakresie organizacji wystaw sztuki współczesnej

Zakres obowiązków

  • przygotowanie i prowadzenie zajęć dydaktycznych
  • przeprowadzanie egzaminów, zaliczeń, kolokwiów bądź innych form weryfikacji zakładanych efektów uczenia się, a także udział w egzaminach komisyjnych,
  • sprawowanie opieki promotorskiej nad przygotowywaniem przez studentów prac dyplomowych
  • recenzowanie prac dyplomowych oraz udział w komisjach przeprowadzających egzaminy dyplomowe
  • opracowywanie i aktualizowanie sylabusów do prowadzonych zajęć
  • uczestniczenie w doskonaleniu oferty dydaktycznej
  • wykonywanie obowiązkowego rocznego wymiaru zajęć dydaktycznych
  • oraz inne zadania i obowiązki określone szczegółowym zakresem obowiązków

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • zgłoszenie udziału w konkursie,
  • życiorys zawodowy oraz kwestionariusz osobowy
  • odpis dyplomów ukończenia studiów
  • kandydat w grupie badawczo-dydaktycznej powinien udokumentować pięcioletni znaczący dorobek naukowo-artystyczny
  • oświadczenie, że Akademia Sztuki w Szczecinie będzie podstawowym miejscem pracy
  • oświadczenie w trybie art. 113 Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
  • wszelkie dodatkowe informacje (w formie dokumentów lub publikacji, które mogą mieć znaczenie w ocenie dodatkowych umiejętności związanych z rozstrzygnięciem konkursu)
  • w przypadku obcokrajowców ubiegających się o zatrudnienie w ramach konkursu, wymagana jest znajomość języka polskiego