Profesor uczelni stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Badań Artystycznych i Studiów Kuratorskich
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina sztuki
  • sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki

Opis stanowiska

Profesor uczelni w Pracowni Plastyki na Wydziale Badań Artystycznych i Studiów Kuratorskich w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Nasze wymagania

  • stopień doktora habilitowanego sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki;
  • minimum 2-letnie doświadczenie w pracy dydaktycznej na uczelni wyższej;
  • doświadczenie w pozyskiwaniu środków finansowych w szczególności na działalność badawczą i artystyczną;
  • znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć dydaktycznych ze studentami;
  • dorobek artystyczny poparty wystawami w Polsce i za granicą;

Mile widziane

  • doświadczenie w pracy dydaktycznej na Uczelni pozwalające na prowadzenie zajęć z podstaw plastyki, których celem jest wzbogacanie i rozwijanie programu teoretycznego prowadzonego na Wydziale, z uwzględnieniem obszaru intermedialnego dla studentów studiów I i II stopnia na kierunku Badania artystyczne.

Zakres obowiązków

  • prowadzenie zajęć ze studentami w Pracowni Plastycznej

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • zgłoszenie do udziału w konkursie
  • życiorys
  • kwestionariusz osobowy z fotografią
  • odpis dyplomu ukończenia studiów
  • odpis dyplomu o nadaniu stopnia doktora
  • odpis dyplomu o nadaniu stopnia dr hab.
  • udokumentowane posiadanie co najmniej 2-letniej praktyki dydaktycznej w prowadzeniu zajęć na uczelni wyższej
  • dokumentacja poświadczająca posiadanie praktyki dydaktycznej w prowadzeniu zajęć na uczelni wyższej, mile widziane rekomendacje dotyczące także umiejętności pracy w zespole
  • dokumentacja dorobku artystycznego
  • w przypadku cudzoziemców wymagana jest znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć ze studentami
  • oświadczenie o niekaralności,
  • oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych