Profesor uczelni stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki fizyczne

Opis stanowiska

Do konkursu mogą przystąpić osoby spełniające warunki określone art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U.2023 r. poz. 742 z póź. zm.).
Poszukujemy kandydata na pracownika naukowo-dydaktycznego do Instytutu Geofizyki Wydziału Fizyki UW. Od kandydata oczekujemy udokumentowanych kompetencji z zakresu szeroko rozumianej nanooptyki/plazmoniki/metamateriałów oraz zaproponowania nowatorskiego programu badawczego spójnego ze specyfiką co najmniej jednej z grup badawczych działających w tym obszarze w Zakładzie Optyki Informacyjnej w Instytucie. Szczegółowa informacja dotycząca prowadzonych badań znajduje się na stronie www.igf.fuw.edu.pl w zakładce ‘Grupy badawcze’.

Nasze wymagania

  • posiadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych,
  • udokumentowane udziałem w projektach badawczych doświadczenie w pracy naukowej,
  • udokumentowana sukcesami praktyka w zakresie zdobywania środków finansowych na prowadzone badania naukowe,
  • udokumentowane doświadczenie dydaktyczne, w tym opieka nad doktorantami i wypromowanie co najmniej jednego doktoranta/doktorantki,
  • doświadczenie międzynarodowe (udokumentowany staż zagraniczny, widoczna współpraca nau-kowa o zasięgu międzynarodowym).

Zakres obowiązków

  • Do obowiązków nowo zatrudnionego pracownika naukowo-dydaktycznego będzie należało prowadzenie zajęć dydaktycznych na Wydziale Fizyki UW w wymiarze 210 godzin rocznie.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Podanie o zatrudnienie
  • Informację o przetwarzaniu danych osobowych - klauzula informacyjna i klauzula zgody w formacie PDF z zeskanowanym podpisem – dostępny na stronie https://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp-druki-do-pobrania/ (dla kandydata do pracy, pkt. 2).
  • Życiorys zawierający dane kontaktowe.
  • Odpis dyplomu doktora habilitowanego
  • Spis publikacji z podaniem liczby cytowań według bazy Web of Science i wskazaniem osiągnięcia (lub osiągnięć), które kandydat uważa za najważniejsze w swoim dorobku.
  • Autoreferat przedstawiający działalność naukową, dydaktyczną i organizacyjną kandydata.
  • Plan badań.
  • Dane kontaktowe co najmniej dwóch osób spoza UW, które komisja konkursowa może poprosić o opinię o kandydacie.
  • Uniwersytecki kwestionariusz osobowy, który jest dostępny na stronie: https://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp-druki-do-pobrania/ (dla kandydata do pracy, pkt. 1)
  • Oświadczenie o zapoznaniu się i akceptacji zasad przeprowadzania konkursów na stanowisko nauczyciela akademickiego (dostępne: https://www.fuw.edu.pl/dokumenty-i-formularze.html) w formacie PDF z ze-skanowanym podpisem.