Profesor uczelni stanowisko badawcze

  • Miejsce: Gdańsk
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka

Opis stanowiska

Konkurs na stanowisko profesora uczelni w grupie pracowników badawczych w Katedrze Inżynierii Sanitarnej na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska w ramach programu IDUB NOBELIUM. Planowany okres zatrudnienia: 12 miesięcy.

Nasze wymagania

  • spełnienie kryterium programu Nobelium IDUB Politechniki Gdańskiej (zagraniczny naukowiec ze stopniem doktora) Nobelium Joining Gdańsk Tech Research Community | Politechnika Gdańska (pg.edu.pl)
  • wysoka pozycja naukowa kandydata w skali światowej
  • stopień naukowy doktora w dyscyplinie inżynieria środowiska uzyskany nie wcześniej niż 7 lat temu
  • udokumentowany dorobek naukowy w postaci publikacji w czasopismach z listy JCR ( co najmniej 5) w zakresie: procesów fermentacji, odzysku zasobów (pierwszy autor lub autor korespondencyjny)

Mile widziane

  • wiedza teoretyczna i praktyczna na temat: procesów oczyszczania ścieków i fermentacji, podstaw modelowania procesów biochemicznych w oczyszczalniach ścieków i/lub procesach fermentacji
  • podstawowe umiejętności w zakresie fermentacji beztlenowej do wartościowych produktów
  • podstawowe umiejętności obsługi programu do modelowania procesów oczyszczania ścieków (np. GPS-X, BioWin lub inny równoważny)
  • udział w projektach badawczych i międzynarodowych konferencjach naukowych

Zakres obowiązków

  • prowadzenie na PG badań naukowych na poziomie światowym
  • praca naukowa nastawiona na publikację wyników badań w uznanych czasopismach naukowych o zasięgu międzynarodowym
  • prowadzenie eksperymentów laboratoryjnych procesów fermentacji/odzysku zasobów z odpadów
  • budowa modeli matematycznych procesów biochemicznych (fermentacja)
  • sporządzanie raportów z badań
  • analiza i dyskusja wyników pod kątem przygotowania publikacji naukowych
  • uczestniczenie w spotkaniach zespołu

Oferujemy

  • wynagrodzenie miesięczne w wyskości do 12 500 PLN (brutto brutto)
  • pracę w jednej z wiodących uczelni technicznych w Polsce
  • akademicką kulturę organizacyjną opartą na zasadach szacunku
  • dostęp do uczelnianej biblioteki
  • możliwość przystąpienia do: grupowego pracowniczego ubezpieczenia na życie, prywatnej opieki medycznej, programu sportowo-rekreacyjnego Benefit (karta MultiSport)
  • pracę w dobrze skomunikowanym miejscu

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • CV
  • list motywacyjny
  • dyplom ukończenia studiów wyższych (skan)
  • dyplom doktorski (skan)
  • wykaz dorobku naukowego
  • kwestionariusz osobowy Kwestionariusz osobowy.doc (live.com) https://view.officeapps.live.com/op/view.aspx?src=https%3A%2F%2Fpg.edu.pl%2Ffiles%2Fchem%2F2021-07%2FKwestionariusz%2520osobowy.doc&wdOrigin=BROWSELINK
  • podanie o zatrudnienie skierowane do JM Rektora Politechniki Gdańskiej