Profesor uczelni stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Mechaniczno-Elektryczny
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
  • Miejsce: Gdynia
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria mechaniczna

Nasze wymagania

  • 1) posiadanie tytułu zawodowego inżyniera,
  • 2) posiadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego lub tytuł naukowy profesora w dyscyplinie inżynieria mechaniczna lub w starych dyscyplinach, obowiązujących przed wejściem aktualnej ustawy, przypisanych do ww. dyscypliny;
  • 3) posiadanie minimum 15-sto letniego doświadczenia dydaktycznego i naukowego w szkolnictwie wyższym w szczególności w zakresie takich obszarów tematycznych jak: podstawy konstrukcji maszyn, wytrzymałość konstrukcji, technologie wytwarzania nowoczesnych materiałów inżynierskich;
  • 4) posiadanie aktualnego (nie starszego niż dwa lata) dorobku publikacyjnego w dyscyplinie inżynieria mechaniczna;
  • 5) osiągnięcie indeksu Hirscha powyżej 10 w bazie Scopus, bez uwzględniania autocytowań;
  • 6) współpraca z przemysłem (np. staże, ekspertyzy, projekty itp.);
  • 7) doświadczenie w realizacji projektów obejmujących badania naukowe lub prace rozwojowe, finansowanych w trybie konkursowym przez instytucje zagraniczne lub organizacje międzynarodowe oraz ze środków krajowych innych niż uczelniane;
  • 8) posiadanie dorobku organizacyjnego (np. przynależność do towarzystw, redakcja czasopism, organizacja konferencji);
  • 9) umiejętność posługiwania się językiem polskim na poziomie B2;

Mile widziane

  • 1) dyspozycyjność;
  • 2) umiejętność pracy w zespole w tym kierowanie pracą zespołu;
  • 3) posiadanie doświadczenia praktycznego zdobytego poza systemem szkolnictwa wyższego;
  • 4) znajomość języków obcych innych niż język angielski.

Zakres obowiązków

  • 1) prowadzenie zajęć dydaktycznych zgodnie z obowiązującymi rozkładami, zasadami pracy dydaktycznej i regulaminem studiów AMW;
  • 2) udział w opracowywaniu i uaktualnianiu ramowych i szczegółowych programów nauczania;
  • 3) opracowywanie skryptów, podręczników i tematycznej obudowy przedmiotów dydaktycznych oraz ich uaktualnianie;
  • 4) kierowanie pracami dyplomowymi;
  • 5) prowadzenie działalności naukowej oraz pozyskiwanie środków finansowych na prace badawcze;
  • 6) współdziałanie z Biblioteką Główną w zakresie uzupełniania i uaktualniania księgozbioru niezbędnego w procesie dydaktycznym i naukowym;
  • 7) udział w planowaniu rozwoju bazy laboratoryjnej oraz pomocy dydaktycznych;

Oferujemy

  • Pełen etat

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • 1) CV z dokładnym opisem przebiegu pracy zawodowej;
  • 2) wykaz dorobku dydaktycznego, naukowego i organizacyjnego;
  • 3) oświadczenie o spełnianiu warunków określonych w art. 113 Ustawy;
  • 4) deklaracja zatrudnienia w Akademii Marynarki Wojennej jako podstawowym miejscu pracy w rozumieniu art. 120 Ustawy lub dodatkowym miejscu pracy;
  • 5) kserokopie świadectw pracy (przedstawia się do wglądu w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej);
  • 6) kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (przedstawia się do wglądu w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej);
  • 7) oświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na danym stanowisku;

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • AKADEMIA MARYNARKI WOJENNEJ
    ul. inż. J. Śmidowicza 69
    81-127 Gdynia

    z dopiskiem „profesor uczelni – konkurs w Katedrze Podstaw Budowy Maszyn Okrętowych – Wydział Mechaniczno-Elektryczny"