Profesor uczelni stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Chemii i Farmacji
Uniwersytet Opolski
  • Miejsce: Opole
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk medycznych i nauk o zdrowiu
  • nauki farmaceutyczne

Opis stanowiska

Stanowisko: profesor Uczelni w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych, w dyscyplinie naukowej: nauki farmaceutyczne
w Instytucie Chemii Wydziału Chemii i Farmacji Uniwersytetu Opolskiego,

Nasze wymagania

  • stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk farmaceutycznych lub odpowiadający tytuł zagraniczny,
  • doświadczenie w badaniach naukowych udokumentowane pracami naukowymi w czasopismach o renomie międzynarodowej, oraz aktywnością naukową w postaci ustnych prezentacji, w szczególności w zakresie syntezy i analityki chemicznej leków oraz analityki farmaceutycznej,
  • udokumentowana publikacjami działalność popularyzatorska nauki, w tym udział w redagowaniu skryptów, monografii lub rozdziałów w tego typu publikacjach,
  • udokumentowana współpraca z ośrodkami uniwersyteckimi krajowymi i zagranicznymi,
  • wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia zajęć dydaktycznych, w tym wykładów, w zakresie chemii leków oraz chemii analitycznej,

Mile widziane

  • doświadczenie w zakresie szkoleń podyplomowych dla farmaceutów i lekarzy,
  • udział w komitetach organizacyjnych i naukowych konferencji, zjazdów lub warsztatów ogólnopolskich lub zagranicznych,
  • udokumentowane uczestnictwo w naukowych stażach w zagranicznych instytucjach naukowych,
  • wykonane ekspertyzy lub inne opracowania na zamówienie instytucji publicznych lub przedsiębiorstw,

Zakres obowiązków

  • 1. Prowadzenie zajęć dydaktycznych z zakresu chemii leków i chemii analitycznej
  • 2. Prowadzenie i uczestnictwo w badaniach naukowych
  • 3. Rozpowszechnianie wyników badań naukowych, w szczególności poprzez ich publikowanie w czasopismach o renomie międzynarodowej oraz udział w konferencjach naukowych
  • 4. Kształcenie i rozwój kadry naukowej
  • 5. Podnoszenie swoich kwalifikacji
  • 6. Uczestnictwo w pracach organizacyjnych Wydziału Chemii i Farmacji

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie do JM Rektora Uniwersytetu Opolskiego
  • życiorys zawodowy,
  • kwestionariusz osobowy,
  • kopia dyplomu magistra,
  • kopia dyplomu uzyskania stopnia doktora,
  • kopia dyplomu uzyskania stopnia doktora habilitowanego,
  • wykaz dorobku naukowego,
  • oświadczenie kandydata, ze Uniwersytet Opolski będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych w realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą,

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Uniwersytet Opolski
    ul. Oleska 48
    45-052 Opole