Profesor uczelni stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Inżynierii Lądowej
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria lądowa, geodezja i transport

Nasze wymagania

  • stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie inżynieria lądowa, geodezja i transport lub pokrewnej,
  • doświadczenie w pracy dydaktycznej,
  • znajomość systemów informatycznych wspomagających transport,
  • zainteresowanie metodami e-learning w dziedzinie transportu,
  • znajomość języka obcego (udokumentowana),
  • umiejętność pracy zespołowej, dyspozycyjność, mobilność,
  • wybór Politechniki Krakowskiej jako podstawowego miejsca pracy,
  • znajomość aktualnego oprogramowania w zakresie systemów transportowych i logistycznych,
  • posiadanie wyróżniającego się dorobku naukowego z okresu bezpośrednio poprzedzającego zatrudnienie na stanowisku profesora,
  • kierowanie lub znaczący udział w realizacji projektów badawczych lub dydaktycznych pozyskiwanych w trybie konkursów krajowych lub zagranicznych.

Mile widziane

  • Znajomość aktualnego oprogramowania w zakresie systemów transportowych i logistycznych.

Zakres obowiązków

  • 1) Do obowiązków w zakresie kształcenia i wychowywania studentów oraz uczestnictwa w kształceniu doktorantów należy w szczególności: a) realizacja pensum dydaktycznego, na zasadach określonych w Regulaminie Pracy Politechniki Krakowskiej, tj. w wymiarze 210 godzin w roku akademickim; b) prowadzenie konsultacji ze studentami i doktorantami (w wymiarze nie mniejszym niż 2 godziny tygodniowo); c) opracowywanie materiałów dydaktycznych do prowadzonych zajęć; d) udział w opracowywaniu oraz aktualizowaniu programów studiów i programów kształcenia w szkole doktorskiej; e) udział w hospitacji zajęć dydaktycznych; f) przeprowadzanie egzaminów i zaliczeń, w tym egzaminów dyplomowych; g) opieka nad pracami zaliczeniowymi i semestralnymi studentów; h) promotorstwo prac dyplomowych studentów oraz ich recenzowanie; i) dbałość o wysoką jakość kształcenia i zgodność pracy dydaktycznej z zasadami wewnętrznego systemu zapewniania jakości kształcenia; j) opieka nad rozwojem naukowym doktorantów; k) terminowe sporządzanie obowiązującej nauczycieli akademickich dokumentacji toku studiów; l) aktywowanie ankiety oceny nauczyciela akademickiego, dokonywanej przez studentów i doktorantów dla poszczególnych przedmiotów.
  • 2) Do obowiązków w zakresie prowadzenia działalności naukowej i organizacyjnej należy w szczególności: a) publikowanie wyników badań naukowych w uznanych czasopismach o zasięgu międzynarodowym; b) czynny udział w seminariach naukowych i współpraca z kadrą naukową; c) udział w seminariach dydaktycznych; d) pozyskiwanie projektów badawczych w trybie konkursów krajowych lub zagranicznych; e) aktywne uczestnictwo w pracach organizacyjnych i administracyjnych jednostki; f) udział w przygotowaniach składanych wniosków o finansowanie projektów badawczych rozstrzyganych w trybie konkursów; g) inne prace zlecone przez bezpośredniego przełożonego.
  • 3) Do obowiązków określonych w pkt. 1-2 należą również inne powierzone przez bezpośredniego przełożonego obowiązki w zakresie kształcenia lub naukowe, lub organizacyjne.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • ‒ podanie do JM Rektora Politechniki Krakowskiej o zatrudnienie na stanowisku profesora uczelni w grupie pracowników badawczo - dydaktycznych,
  • ‒ szczegółowe CV (z uwzględnieniem przebiegu dotychczasowego zatrudnienia),
  • ‒ kserokopie dokumentów poświadczających wykształcenie,
  • ‒ wykaz dorobku naukowego / autoreferat,
  • ‒ dokumenty potwierdzające doświadczenie w pracy dydaktycznej,
  • ‒ potwierdzenie odbycia szkolenia pedagogicznego,
  • ‒ kwestionariusz osobowy (do pobrania ze strony PK–zakładka Praca na PK),
  • ‒ dla osób zatrudnionych w szkolnictwie wyższym (poza PK) – dwie ostatnie ankiety oceny okresowej przeprowadzonej u dotychczasowego pracodawcy,
  • ‒ dokument potwierdzający znajomość języka obcego, dodatkowo w przypadku obcokrajowców o znajomości języka polskiego,
  • ‒ oświadczenie o wyborze Politechniki Krakowskiej jako podstawowego miejsca pracy.

Weź udział w rekrutacji

  • Wymagane dokumenty należy składać w Sekretariacie Katedry Systemów Transportowych, ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków, budynek Houston, II piętro, pok. 231e, tel. 12 628 30 93 w godz. 08.00 – 14.00 lub przesłać w formie skanów na adres e-mail kst@pk.edu.pl