Adiunkt badawczo – dydaktyczny

Wydział Prawa i Administracji
Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
  • Miejsce: Radom
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki prawne

Opis stanowiska

  • posiadanie co najmniej stopnia naukowego doktora w zakresie nauk prawnych;
  • zatrudnienie w podstawowym miejscu pracy;
  • posiadanie znaczącego dorobku naukowego z zakresu prawa i postępowania cywilnego (przez znaczący dorobek naukowy należy rozumieć liczne  i zróżnicowane  rodzajowo wypowiedzi naukowe dowodzące, że kandydat/ka prowadzi aktywną, trwałą i wielowymiarową działalność naukową);
  • preferowane ukończenie studiów podyplomowych, szkoleń lub kursów z zakresu prawa cywilnego;
  •  doświadczenie dydaktyczne (w szkolnictwie wyższym lub w ramach kształcenia zawodowego prawników bądź kształcenia innych osób wykonujących zawody regulowane);
  •  minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe (zatrudnienie w charakterze nauczyciela akademickiego na stanowisku badawczo-dydaktycznym lub wykonywanie zawodu prawniczego  – sędzia, radca prawny, adwokat, notariusz, komornik);
  • preferowane doświadczenie międzynarodowe w pracy zawodowej (udział w międzynarodowych projektach badawczych lub nabyte w związku wykonywaniem zawodu prawniczego);
  • udokumentowane umiejętności organizacyjne;
  • pełna dyspozycyjność do prowadzenia zajęć na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych;
  • prowadzenie zajęć w języku polskim;
  • biegła znajomość języka obcego.