Post-doc

Instytut Psychologii w Sopocie
Uniwersytet SWPS
  • Miejsce: Sopot
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • psychologia

Opis stanowiska

Opis stanowiska:

  • Ścisła współpraca z pozostałym badaczami zaangażowanymi w projekt, w szczególności z Kierownikiem Projektu
  • Odpowiedzialność za teoretyczne i metodologiczne aspekty projektu: aktywny wkład w projektowanie eksperymentów, wstępną rejestrację hipotez, zbieranie danych i ich analizę
  • Prezentowanie wyników badania podczas krajowych i zagranicznych konferencji naukowych
  • Aktywny wkład w tworzenie recenzowanych publikacji
  • Zarządzanie działalnością laboratoryjną, w tym planowanie spotkań i wydarzeń, zarządzanie stronami internetowymi laboratorium, nadzorowanie asystentów badawczych oraz prowadzenie przeglądów literatury

Wymagania:

  • Posiadanie stopnia naukowego doktora w dyscyplinie Psychologii
  • Zainteresowania badawcze z obszaru psychologii społecznej i psychologii moralności, metodologii i statystyki, ruchu otwartej nauki
  • 2-4 lata doświadczenia w prowadzeniu projektów badawczych
  • Doświadczenie związane stricte z obszarem projektu
  • Doskonałe umiejętności organizacji pracy własnej oraz zarządzania projektem badawczym
  • Pogłębiona znajomość pozyskiwania wiedzy za pomocą metod naukowych
  • Znajomość wszystkich procesów badawczych, znajomość statystyki i narzędzi statystycznych (np. SPSS, R, Jamovi)
  • Doświadczenie w prowadzeniu badań z udziałem ludzi (osób badanych), np. Prolific, MTurk
  • Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie (poziom C1 i wyżej) – warunek konieczny
  • Dyspozycyjność do pracy w pełnym wymiarze etatu

Kandydaci proszeni są o zaznajomienie się z regulacjami Narodowego Centrum Nauki w zakresie warunków zatrudnienia na stanowiskach typu post-doc, w szczególności z tym, że kandydat powinien spełniać następujące kryteria:

  • W czasie trwania stosunku pracy, post-doc nie może być zatrudniony w ramach innej umowy o pracę u żadnego innego pracodawcy;
  • W okresie zatrudnienia post-doc nie pobiera innego wynagrodzenia ze środków przyznanych w ramach kosztów bezpośrednich z projektów badawczych finansowanych w ramach konkursów NCN;
  • Kierownik projektu nie był promotorem/promotorem pomocniczym w przewodzie doktorskim kandydata;
  • Post-doc uzyskał stopień doktora w podmiocie innym niż podmiot, w którym planowane jest zatrudnienie na tym stanowisku, lub odbył co najmniej 10-miesięczny, ciągły i udokumentowany staż podoktorski w podmiocie innym niż podmiot realizujący projekt oraz w kraju innym niż kraj uzyskania stopnia doktora;
  • Wysokość środków na zatrudnienie nie przekracza 120 tys. zł rocznie.

Cały regulamin dostępny jest TUTAJ oraz TUTAJ.

Oferujemy:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w pełnym wymiarze etatu na okres 36 miesięcy
  • Wynagrodzenie w wysokości 8300 zł brutto miesięcznie
  • Pracę w profesjonalnym i przyjaznym otoczeniu, wśród znakomitych naukowców i opiniotwórczych ekspertów
  • Służbowy laptop (IOS lub Windows)
  • Przestrzeń biurową do pracy

Wymagane dokumenty:

  • CV – w języku angielskim (warunek konieczny)
  • List motywacyjny uwzględniający doświadczenie w zakresie umiejętności wymaganych w ogłoszeniu (1 strona) – w języku angielskim (warunek konieczny)
  • Opis zainteresowań badawczych i tego, jakimi tematami chciał(a)by się Pan/i zajmować, jeśli zostanie Pan/i zatrudniony/a w projekcie (maks. 4 strony) – w języku angielskim (warunek konieczny)
  • 2 listy rekomendujące/polecające
  • Skan dokumentu potwierdzającego posiadanie stopnia naukowego doktora w dyscyplinie Psychologii

Zgłoszenie należy przesłać drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza aplikacyjnego.

Kryteria formalne:

  • Osiągnięcia naukowe (np. publikacje w renomowanych czasopismach) – 50% oceny końcowej
  • Kompetencje do realizacji określonych zadań w projekcie badawczym (pozyskiwanie środków na badania, udział w projektach/grantach, warsztaty, treningi, doświadczenie w pracy badawczej, doświadczenie akademickie) – 30% oceny końcowej
  • Wyróżnienia w zakresie prowadzonych badań (stypendia, nagrody, wystąpienia konferencyjne) – 20% oceny końcowej

Termin nadsyłania aplikacji upływa 31 sierpnia 2022 r.

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 15 września 2022 r.

Termin rozpoczęcia pracy: 1 października 2022 r.

Skład komisji konkursowej:

  • dr Konrad Bocian – Przewodniczący Komisji
  • profesor Bogdan Wojciszke – Członek Komisji
  • Katarzyna Myślińska-Szarek – Członkini Komisji
  • Natalia Bińkowska – Pracownik Działu Personalnego, Sekretarz Komisji

Komisja Konkursowa zastrzega sobie prawo do kontaktu jedynie z wybranymi kandydatami/kandydatkami.

W razie potrzeby dodatkowe informacje można uzyskać poprzez kontakt elektroniczny pod adresem nbinkowska@swps.edu.pl.