lektor

Wydział Humanistyczny
Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • Miejsce: Sosnowiec
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk humanistycznych

Opis stanowiska

REKTOR UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO W KATOWICACH ogłasza otwarty konkurs na stanowisko lektora w grupie pracowników dydaktycznych.

Miejsce pracy: Wydział Humanistyczny

Adres miejsca pracy: ul. Grota Roweckiego 5, 41-205 Sosnowiec

Liczba dostępnych stanowisk: 1

Nr ref: 27/2021/NA/WH

Słowa kluczowe: język angielski, praktyczna nauka języka, glottodydaktyka

Do konkursu mogą przystąpić osoby spełniające warunki określone w art. 113 Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20.07.2018 r. (t.j. Dz.U. 2020 poz. 85 z późn. zm.).

GŁÓWNE OBOWIĄZKI:

  • prowadzenie zajęć dydaktycznych na studiach I i II stopnia na kierunku: Filologia Angielska z zakresu praktycznej nauki języka angielskiego; realizowanie rocznego wymiaru zajęć dydaktycznych w wysokości 540 godzin,
  • pozostałe obowiązki dydaktyczno-organizacyjne określone przez dyrektora kierunku oraz wynikające z indywidualnego przydziału obowiązków.

WYMAGANIA KWALIFIKACYJNE:

  • tytuł zawodowy magistra filologii angielskiej,
  • doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych w uczelni wyższej/ na studiach I i II stopnia, z zakresu praktycznej nauki języka angielskiego,
  • udokumentowane osiągnięcia dydaktyczne i popularyzatorskie na rzecz uczelni wyższej,
  • doświadczenie w pracach organizacyjnych na rzecz uczelni wyższej,
  • preferowana znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć dydaktycznych  lub
  • gotowość do nauczenia się języka polskiego (dotyczy cudzoziemców),

WYMAGANIA DODATKOWE:

  • umiejętność obsługi oprogramowania MS Office, MS Teams, Moodle,
  • przedstawienie 2 listów referencyjnych,
  • przedstawienie planu rozwoju doskonalenia zawodowego w zakresie dydaktyki akademickiej,
  • gotowość do pełnienia roli opiekuna grupy studenckiej,
  • gotowość do mobilności dydaktycznej,
  • gotowość do prowadzenia działań popularyzatorskich na rzecz kierunku, wydziału oraz uniwersytetu,
  • gotowość do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem,
  • umiejętność obsługi narzędzi do edukacji zdalnej,
  • samodzielność, dobra organizacja pracy własnej,
  • proaktywność, inicjatywa,
  • gotowość do opracowania/współredakcji skryptu z zakresu prowadzonego modułu.

    OFERUJEMY:
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w na czas określony (16 miesięcy od 01.10.2021 r.), w wymiarze 1 etatu,
  • zatrudnienie w Uniwersytecie w ramach podstawowego miejsca pracy,
  • roczny wymiar zajęć dydaktycznych w wysokości 540 godzin,
  • zadaniowy czas pracy,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • pakiet świadczeń socjalnych,
  • możliwość korzystania z programu grupowego ubezpieczenia na życie dla pracowników Uniwersytetu i ich współmałżonków/partnerów życiowych oraz pełnoletnich dzieci,
  • możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej w ramach dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego dla pracowników Uniwersytetu i  ich współmałżonków/ partnerów życiowych oraz dzieci,
  • możliwość korzystania z Pracowniczego Programu Emerytalnego oraz grupowego ubezpieczenia emerytalnego POGODNA JESIEŃ.

 WYMAGANE DOKUMENTY:

  1. życiorys naukowy (CV) wraz z listem motywacyjnym,
  2. kopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje (dyplom uzyskania tytułu magistra),
  3. inna dokumentacja potwierdzająca osiągnięcia w pracy naukowej i dydaktycznej.

HARMONOGRAM KONKURSU:

termin składania ofert upływa z dniem: 15 sierpnia 2021 r.(godz. 23.59)
rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia: 15 września 2021 r.

ZGŁOSZENIA:

Przesłanie aplikacji w odpowiedzi na niniejsze zgłoszenie oznacza przyjęcie do wiadomości treści klauzuli informacyjnej RODO dla kandydatów do pracy, której treść jest dostępna w formularzu aplikacyjnym.

Wymagane dokumenty należy złożyć w formie elektronicznej za pośrednictwem formularza, klikając przycisk „Aplikuj”.

Aplikacje, które wpłyną po terminie, aplikacje niekompletne oraz złożone w innym trybie niż wskazany w ogłoszeniu nie będą rozpatrywane. Informujemy, że Uniwersytet zastrzega sobie możliwość pozostawienia konkursu bez rozstrzygnięcia.

WAŻNE INFORMACJE:

Warunkiem niezbędnym do zatrudnienia kandydata wyłonionego w postępowaniu konkursowym jest dopełnienie obowiązków wynikających z art. 265 ust. 4, 5, 13 ustawy  – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20.07.2018 r. (t.j. Dz.U. 2020 poz. 85 z późn. zm.).

W przypadku kandydatów obcokrajowców, których dyplomy o nadaniu tytułu zawodowego/stopnia naukowego/tytułu naukowego, zgodnie z prawem obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, wymagają nostryfikacji, zatrudnienie jest możliwe dopiero po dopełnieniu procedury nostryfikacji dyplomu.