Starszy specjalista badawczo-techniczny stanowisko badawcze

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria lądowa, geodezja i transport

Opis stanowiska

Uniwersytet Warszawski w związku z realizacją programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” poszukuje Starszego specjalisty badawczo-technicznego do współtworzenia Core Facility Analiza Danych Geoprzestrzennych

Tytuł projektu: I.4.2. Fundusz odnawiania i rozwoju infrastruktury badawczej – zatrudnienie techników/operatorów infrastruktury badawczej

Numer konkursu: CeNT-14-2024

Po więcej informacji zapraszamy na:

Nasze wymagania

  • stopień naukowy doktora z dziedziny Geografii (nauki przyrodnicze) lub specjalności pokrewnej
  • minimum dwuletnie doświadczenie (zarówno teoretyczne jak i praktyczne) w dziedzinie analizy danych geoprzestrzennych
  • umiejętność rozwiązywania problemów oraz duża dbałość o szczegóły
  • umiejętności pracy z naukowcami na wszystkich poziomach
  • umiejętność radzenia sobie z trudnymi zadaniami w szybko zmieniającym się środowisku
  • doskonała znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie

Mile widziane

  • wcześniejsze doświadczenie w instytucji lub firmie specjalizującej się w analizie danych satelitarnych

Zakres obowiązków

  • wykonywanie rutynowych analiz geoprzestrzennych, w tym pozyskiwanie, analizy statystyczne i mapowanie różnych warstw informacji geograficznej dostępnych wewnętrznie i zdalnie w ramach podstawowej działalności GDPCF CeNT UW, w tym udział w projektach naukowych
  • udział w tworzeniu nowych technik analitycznych i optymalizacji istniejących
  • wdrażanie nowych metod przetwarzania danych w obecnie stosowanych i nowych procedurach laboratoryjnych
  • nadzór nad wirtualną infrastrukturą obliczeniową, serwisem technicznym i konserwacją
  • prowadzenie dokumentacji i organizacja pracy w placówce
  • jakościowa ocena wyników, a także rozwiązywanie problemów technicznych we współpracy z bezpośrednim przełożonym

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • CV
  • List motywacyjny
  • podpisane oświadczenie (skan) o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych (załącznik do niniejszego ogłoszenia)