Starszy wykładowca stanowisko dydaktyczne

Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji
Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria lądowa, geodezja i transport

Opis stanowiska

prowadzenie zajęć ze studentami z przedmiotów: systemy informacji przestrzennej, geoprzestrzenne zabezpieczenie wojsk, rozpoznanie wojskowe.

Nasze wymagania

  • spełnienie wymagań określonych w art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 85 z późn. zm.)
  • stopień naukowy magistra inżyniera w dziedzinie geodezji i kartografii
  • specjalność: geodezja wojskowa
  • bardzo dobra znajomość języka polskiego w mowie i piśmie
  • znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie niezbędnym do prowadzenia zajęć dydaktycznych oraz działalności naukowej i badawczej
  • doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych z następujących przedmiotów: wojskowe analizy terenu; wojskowe analizy GIS
  • doświadczenie zawodowe w pracy jednostkach zabezpieczenia geoprzestrzennego SZ RP oraz w jednostkach (instytucjach) SZ RP, zajmujących się rozpoznaniem wojskowym
  • doświadczenie w pracy w zagranicznych instytucjach zajmujących się rozpoznaniem wojskowym i geoprzestrzennym
  • doświadczenie zawodowe we wdrażaniu systemów GIS
  • umiejętność analitycznego myślenia, samodzielność, umiejętność pracy w zespole, dyspozycyjność

Zakres obowiązków

  • prowadzenie zajęć dydaktycznych w wymiarze minimum 100% pensum określonego dla stanowiska starszego wykładowcy w grupie pracowników dydaktycznych
  • prowadzenie ćwiczeń audytoryjnych i laboratoryjnych oraz udzielanie konsultacji według obowiązujących planów i harmonogramów kształcenia studiów wyższych, studiów doktoranckich, studiów podyplomowych i kursów dokształcających
  • prowadzenie dokumentacji zaliczeń i egzaminów
  • opracowanie kart informacyjnych przedmiotów przydzielonych do realizacji
  • opracowanie treści szczegółowych wykładów oraz ćwiczeń audytoryjnych i laboratoryjnych realizowanych przedmiotów
  • opracowanie pomocy dydaktycznych, a w szczególności podręczników, skryptów i prezentacji komputerowych oraz instrukcji ćwiczeń laboratoryjnych do realizowanych przedmiotów oraz udostępnianie do wglądu (kontroli) ww. opracowań Kierownikowi Zakładu
  • podnoszenie jakości kształcenia zgodnie z systemem zapewnienia jakości kształcenia w WAT
  • przeprowadzanie kolokwiów, sprawdzianów i innych zajęć kontrolno-weryfikacyjnych
  • uczestniczenie w pracach organizacyjnych na rzecz procesu dydaktycznego
  • prowadzenie badań naukowych oraz prac rozwojowych
  • udział w przygotowaniu sprawozdań z realizacji badań naukowych oraz prac rozwojowych
  • udział w publikowaniu zespołowych osiągnięć naukowo-badawczych z tematyki GIS
  • rozwijanie twórczości naukowej, umiejętności dydaktycznych oraz podnoszenie własnych kwalifikacji

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie o zatrudnienie skierowane do Rektora Wojskowej Akademii Technicznej
  • kwestionariusz osobowy
  • życiorys zawodowy (CV); informacja o zainteresowaniach naukowych, osiągnięciach naukowych, dydaktycznych i organizacyjnych
  • odpisy dyplomów oraz innych dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie pracy, zgodnie z Ustawą z dnia 10.05.2018 r. o ochronie danych osobowych
  • oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolność do czynności prawnych
  • oświadczenie o niekaralności prawomocnym wyrokiem sądowym za przestępstwo umyślne
  • oświadczenie o niekaralności karą dyscyplinarną pozbawienia prawa do wykonywania zawodu nauczyciela akademickiego na stałe lub czas określony
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • oświadczenie, że Wojskowa Akademia Techniczna będzie podstawowym miejscem pracy
  • klauzula informacyjna dla osób ubiegających się o pracę w WAT

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • • osobiście w sekretariacie Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji, Wojskowa Akademia Techniczna, Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji, 00-908 Warszawa, bud. 58, p. 11
    • listownie: Wojskowa Akademia Techniczna, Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji, 00-908 Warszawa, ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2