adiunkt

Wydział Elektryczny Instytut Elektroenergetyki
Politechnika Warszawska
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne

Opis stanowiska

  1. posiadanie stopnia naukowego doktora nauk technicznych i inżynieryjnych w dyscyplinie automatyka, elektronika i elektrotechnika, preferowane specjalności: trakcja elektryczna, elektroenergetyka, energoelektronika lub pokrewne;
  2. bardzo dobra znajomość języka angielskiego (przewidywane prowadzenie zajęć w języku angielskim);
  3. znajomość języka polskiego;
  4. znajomość zagadnień dotyczących (przynajmniej kilku z wymienionych): zelektryfikowanego transportu, pojazdów trakcyjnych, energoelektroniki i napędów trakcyjnych, elektroenergetyki trakcyjnej, gospodarki elektroenergetycznej, przetwarzania i magazynowania energii, oszczędności energii, pomiarów elektrycznych, hybrydowych układów wytwórczych i mikrosieci;
  5. znajomość symulacyjnych metod obliczeń stanów dynamicznych w systemach elektroenergetycznych zasilania i pojazdów elektrycznych;
  6. doświadczenie i umiejętność prowadzenia prac badawczych;
  7. umiejętności organizacyjne oraz współpraca w międzynarodowym środowisku naukowo-badawczym;
  8. publikacje w j. angielskim w czasopismach z listy JCR, należy podać IF;
  9. doświadczenie, umiejętność i predyspozycje do pracy dydaktycznej;
  10. zagraniczne doświadczenia naukowo-badawcze (staże, udziały w konferencjach).

Dokumenty należy składać w sekretariacie Instytutu Elektroenergetyki, ul. Koszykowa 75, 00-662 Warszawa; Gm. Mechaniki pok. 5
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w terminie do dnia 15.10.2022.
Politechnika Warszawska zastrzega sobie prawo do zamknięcia konkursu bez wyłonienia kandydata i bez podania przyczyny.
Niepoinformowanie kandydata o wynikach konkursu jest równoznaczne z odrzuceniem jego oferty.
Wygranie konkursu nie jest gwarancją zatrudnienia.
Bliższych informacji udziela: dr hab. inż. Mirosław Lewandowski, prof. uczelni – kierownik Zakładu Trakcji i Gospodarki Elektroenergetycznej; email: miroslaw.lewandowski@pw.edu.pl