asystent badawczo – dydaktyczny

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych
Politechnika Warszawska
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria mechaniczna

Opis stanowiska

Do zadań pracownika będzie należeć:

  • prowadzenie zajęć dydaktycznych, przede wszystkim w języku polskim oraz angielskim,
  • współpraca w zespole naukowo-dydaktycznym,
  • współpraca przy projektach badawczo-dydaktycznych z zakresu budowy, projektowania i konstrukcji silników spalinowych, układów oczyszczania spalin oraz układów sterowania i diagnozowania silnika spalinowego, termodynamiki technicznej,
  • prowadzenie badań na stanowiskach.

Oczekiwane jest:

  • szeroka wiedza z zakresu maszyn cieplnych, budowy, projektowania i konstrukcji silników spalinowych, układów oczyszczania spalin oraz układów sterowania i diagnozowania silnika spalinowego, termodynamiki technicznej,
  • samodzielność i umiejętność pracy w zespole,
  • duże zaangażowanie w prace badawczo-dydaktyczne,
  • doświadczenie w organizacji konferencji naukowych lub sympozjów naukowych.

Uwagi:

Konieczne jest:

  • ukończenie studiów wyższych i uzyskanie tytułu zawodowego magistra lub tytułu równorzędnego w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych;
  • profil wykształcenia wiążący się ze specjalnością naukową Zakładu – silniki spalinowe;
  • znajomość dedykowanego oprogramowania 2D i 3D (np. Ansys, Catia, AutoCad, SolidWorks);
  • znajomość oprogramowania do symulacji procesu spalania w silnikach spalinowych (np. AVL  Boost, AVL Fire, Diesel-RK);
  • znajomość języka polskiego, w przypadku obcokrajowców znajomość języka polskiego na poziomie co najmniej C1 (w tym znajomość technicznego języka polskiego);
  • znajomość języka angielskiego na poziomie biegłości językowej co najmniej na poziomie B2, (w tym słownictwa technicznego związanego z mechaniką i elektrotechniką, termodynamiką).

Wymienione dokumenty należy składać w Instytucie Pojazdów i Maszyn Roboczych Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, ul. Narbutta 84, 02-524 Warszawa, tel. +48 22 234 8410, pokój 0.10A.

Bliższych informacji udziela: Małgorzata Szymańska (Sekretariat Instytutu) +48 22 234 8410, malgorzata.szymanska2@pw.edu.pl