Badacz w projekcie

Instytut Nauk Humanistycznych
Uniwersytet SWPS
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • nauki o kulturze i religii

Opis stanowiska

Nazwa projektu:

Dealing with a resurgent China (DWARC)

Opis: DWARC (Dealing with a resurgent China) to 3-letni projekt badawczy grupy 9 prestiżowych think tanków i uczelni z 7 państw unijnych, w ramach programu Horizon Europe. W projekcie DWARC, Uniwersytet SWPS jest odpowiedzialny za badania sektora kultury w Pakiecie Roboczym 2 – Społeczeństwo i kultura. Głównym celem badań chińskiego sektora kultury oraz najnowszych chińskich wytworów literackich, teatralnych, filmowych i wizualnych jest próba określenia różnic pomiędzy dyskursem oficjalnym, a głosami artystek i artystów oraz opisanie ważnych tropów i tematów społecznych, które mogą nie być włączane do dyskursu oficjalnego.

Warszawa

Liczba stanowisk: 1

Zadania:

  • Aktywny udział w zbieraniu danych – chińskie produkcje kulturalne
  • Analiza i interpretacja zebranych danych – analiza dyskursu/analiza tropów i tematów w produkcjach kulturalnych
  • Udział w przygotowaniu raportów rozpowszechnienia wyników uzyskanych w ramach pakietu roboczego 2: “Społeczeństwo i kultura”, w tym publikacji naukowych i briefów politycznych
  • Udział w produkcji webinarów, podcastów oraz działaniach w mediach społecznościowych popularyzujących wyniki badań w ramach pakietu roboczego 2
  • Udział w spotkaniach członków pakietu roboczego 2 oraz konsorcjum projektowego tak, gdzie będzie to konieczne: osobiście i online.

Wymagania:

  • Stopień naukowy doktora uzyskany w polskiej lub zagranicznej uczelni w dziedzinie: Literaturoznawstwo, kulturoznawstwo, historia sztuki, filmoznawstwo, sinologia, studia azjatyckie lub pokrewne
  • Wysokie kompetencje w jednym z obszarów wiedzy o współczesnych Chinach: film, sztuki wizualne, sztuki sceniczne
  • Płynna znajomość języka chińskiego w mowie i w piśmie na poziomie C2
  • Biegła znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej C1
  • Dobra orientacja w problematyce kulturalnej i społecznej Chin współczesnych
  • Doświadczenie w realizacji projektów badawczych

Oferujemy:

  • Umowa o pracę w wymiarze 0,5 etatu na okres 18 miesięcy
  • Wynagrodzenie miesięczne w wysokości  3800-4200 zł brutto
  • Pracę w profesjonalnym i przyjaznym otoczeniu, wśród znakomitych naukowców i opiniotwórczych ekspertów

Kryteria formalne:

  • Osiągnięcia naukowe: publikacje poświęcone Chinom w aspekcie kulturalnym i społecznym w wysokopunktowanych periodykach naukowych oraz w publikacjach książkowych; udział w badaniach naukowych poświęconym Chinom; udział w ważnych, międzynarodowych konferencjach naukowych – 40% oceny końcowej
  • Kompetencje naukowo-eksperckie: Płynna znajomość języka chińskiego w mowie i w piśmie na poziomie C2. Dobra orientacja w problematyce kulturalnej i społecznej Chin współczesnych. Wysokie kompetencje w jednym z obszarów wiedzy o współczesnych Chinach: film, sztuki wizualne, sztuki sceniczne – 40% oceny końcowej
  • Kompetencje do realizacji określonych zadań w projekcie badawczym: przygotowanie do asystowania w prowadzeniu badań w zakresie nauk społecznych i humanistycznych, umiejętność opracowywania wyników badań i pisania raportów, udokumentowane doświadczenie eksperckie – 20% oceny końcowej

Termin nadsyłania aplikacji: 20.11.2022

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 30.11.2022

Termin rozpoczęcia pracy: 01.01.2022

Wymagane dokumenty:

  • CV zawierające w szczególności:
    • informacje o prowadzonych badaniach i publikacjach;
    • listę nagród za osiągnięcia naukowe;
    • opis umiejętności i kompetencji do realizacji zadań projektowych
  • skan dokumentu potwierdzającego uzyskanie stopnia naukowego doktora.

Skład Komisji Konkursowej:

  • dr hab. Marcin Jacoby, profesor Uniwersytetu SWPS – Przewodniczący Komisji;
  • dr hab.  Mirosław Filiciak, profesor Uniwersytetu SWPS – Członek komisji;
  • prof. dr hab. Dorota Ilczuk – Członkini komisji;
  • Natalia Bińkowska – Pracownik działu personalnego, Sekretarz Komisji.

Zgłoszenie należy przesłać za pośrednictwem formularza rekrutacyjnego.

Link do Regulaminu

W razie potrzeby dodatkowe informacje można uzyskać poprzez kontakt elektroniczny pod adresem nbinkowska@swps.edu.pl