Profesor Uczelni

Wydział Prawa w Warszawie
Uniwersytet SWPS
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki prawne

Opis stanowiska

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny to niepubliczna uczelnia akademicka prowadząca działalność badawczą oraz oferująca studia o profilu praktycznym i akademickim w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu i Katowicach. Obecnie przygotowuje się do uruchomienia studiów w Krakowie.

Uczelnia należy do grona najbardziej aktywnych ośrodków badawczych w Polsce, a jej pracownicy mają realny wpływ na rozwój wielu dziedzin nauki. Wyniki prowadzonych przez nich badań znajdują zastosowanie w różnych obszarach gospodarki i życia społecznego. Na uczelni działa kilkanaście jednostek badawczych prowadzących interdyscyplinarne projekty.

Zespół Uniwersytetu SWPS tworzy ponad 800 osób – pracowników akademickich i pionu biznesowo-organizacyjnego. Uczelnia jest atrakcyjnym miejscem rozwoju zawodowego, zapewnia system atrakcyjnych benefitów pracowniczych. Tworzymy zróżnicowane i współdziałające środowisko profesjonalistów ceniących pracę na rzecz studentów, tworzenie wiedzy i jej praktyczne wykorzystanie. Pracownikami i współpracownikami uczelni są wybitni naukowcy, odnoszący sukcesy praktycy, artyści i przedstawiciele świata mediów.

Dziekan‌ ‌Wydziału‌ Prawa w Warszawie ‌SWPS‌ ‌Uniwersytetu‌ ‌ Humanistycznospołecznego‌ ‌ogłasza‌ ‌konkurs‌ ‌na‌ ‌stanowisko:‌ ‌

Profesor uczelni

w‌ ‌grupie‌ ‌pracowników‌ ‌badawczo-dydaktycznych‌ ‌ ‌‌

Katedra Prawa Prywatnego

pensum dydaktyczne 240 godzin

Miejsce‌ ‌pracy:‌ ‌Warszawa‌ ‌

Zadania na stanowisku:

  • prowadzenie badań naukowych;
  • pozyskiwanie środków na badania naukowe;
  • publikowanie wyników badań;
  • doskonalenie warsztatu badawczego;
  • prowadzenie zajęć dydaktycznych;
  • działania organizacyjne na rzecz Wydziału;
  • doskonalenie warsztatu nauczyciela akademickiego;
  • opracowywanie autorskich programów zajęć;
  • organizacja procesu dydaktycznego;
  • organizacja konferencji i seminariów naukowych;
  • angażowanie się w działalność organizacyjną wydziału i uczelni;
  • rozwój współpracy międzynarodowej Wydziału Prawa w Warszawie w zakresie dydaktycznym i naukowym.

Wymagania:

  • stopień ‌naukowy ‌doktora habilitowanego nauk prawnych;
  • zainteresowania dydaktyczne i badawcze w obszarze postępowania cywilnego;
  • znajomość prawa własności intelektualnej będzie dodatkowym atutem;
  • dorobek naukowy poświadczony publikacjami w recenzowanych czasopismach międzynarodowych i krajowych;
  • doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych w szkole wyższej: wykłady, seminaria, seminaria dyplomowe (powyżej 5 lat), w tym mile widziane doświadczenie w prowadzeniu zajęć w języku angielskim;
  • doświadczenie w przygotowywaniu materiałów dydaktycznych oraz w tworzeniu nowych programów kształcenia;
  • udział w realizacji grantów krajowych i zagranicznych (jako kierownik i/lub wykonawca), pełnienie roli kierownika w grancie otrzymanym ze środków zewnętrznych i/lub zagranicznych);
  • doświadczenie w aktywnym udziale w zagranicznych konferencjach naukowych;
  • doświadczenie w zakresie popularyzacji wyników badań naukowych;
  • doświadczenie w organizacji procesu dydaktycznego (w tym wdrażania nowych programów dydaktycznych);
  • doświadczenie w opracowywaniu zastosowań wiedzy naukowej w praktyce społecznej lub biznesowej;
  • gotowość ‌do‌ ‌prowadzenia‌ ‌zajęć‌ ‌także‌ ‌w‌ ‌weekendy‌;
  • bardzo‌ ‌dobra ‌znajomość ‌języka‌ ‌angielskiego‌ umożliwiająca ‌prowadzenie‌ ‌zajęć‌ ‌oraz‌ samodzielne‌ ‌pisanie‌ ‌publikacji‌ ‌w‌ ‌tym‌ ‌języku‌; znajomość drugiego języka obcego będzie dodatkowym atutem;
  • bardzo‌ ‌dobra ‌obsługa ‌komputera‌ ‌i‌ ‌gotowość ‌do‌ ‌uczenia‌ ‌się‌ ‌nowych‌ ‌aplikacji‌;
  • deklaracja ‌o‌ ‌zatrudnieniu‌ ‌w‌ ‌SWPS‌ ‌Uniwersytecie‌ ‌Humanistycznospołecznym‌ ‌jako‌ podstawowym‌ ‌miejscu‌ ‌pracy‌.

Oferujemy:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę;
  • możliwość‌ ‌rozwoju‌ ‌zawodowego,‌ ‌w‌ ‌tym‌ ‌rozwijania‌ ‌kompetencji‌ ‌dydaktycznych‌ i wsparcie doradcy dydaktycznego;
  • premie za publikacje;
  • nastawienie na rozwój naukowy poprzez wsparcie Działu Badań Naukowych i Projektów w pozyskiwaniu i realizacji grantów;
  • elastyczne‌ ‌ścieżki‌ ‌rozwoju‌ ‌zawodowego‌ oraz swobodę w działaniu – możliwość realizacji autorskich pomysłów, wdrażania innowacyjnych rozwiązań i tworzenia własnych zespołów badawczych;
  • zniżki na studia magisterskie i podyplomowe dla pracownika i jego rodziny;
  • zniżki na kursy językowe;
  • dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej dla pracownika oraz korzystne pakiety dla jego rodziny;
  • dofinansowanie do pakietu Multisport i MultiBenefit;
  • możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego na preferencyjnych warunkach;
  • możliwość‌ ‌pracy‌ ‌i‌ ‌rozwoju‌ ‌w‌ ‌interdyscyplinarnym‌ ‌i‌ ‌przyjaznym‌ ‌środowisku‌ ‌akademickim‌;
  • współtworzenie‌ ‌kultury‌ ‌instytucjonalnej‌ ‌ceniącej‌ ‌otwartość,‌ ‌odwagę‌ ‌i‌ ‌odpowiedzialność‌.

Zgłoszenia:

Zgłoszenie należy przesłać drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza rekrutacyjnego.

Wymagane dokumenty:

  • CV‌ ‌z‌ ‌wykazem‌ ‌dorobku‌ ‌naukowego,‌ ‌dydaktycznego‌ ‌i‌ ‌organizacyjnego‌ ‌(z‌ ‌bezpośrednim‌ odniesieniem‌ ‌do‌ ‌podanych‌ ‌wyżej‌ ‌kryteriów‌ ‌kwalifikacyjnych),‌ ‌a‌ ‌także‌ ‌zawierające‌ ‌opis‌ ‌innych‌ ‌doświadczeń‌ ‌zawodowych‌ ‌i‌ ‌zainteresowań‌;
  • kopia‌ ‌dokumentów‌ ‌poświadczających‌ ‌uzyskanie‌ ‌stopnia‌ ‌naukowego‌ doktora‌ habilitowanego‌. ‌

Kryteria formalne:

  • osiągnięcia naukowe – 40% oceny;
  • osiągnięcia dydaktyczne – 40% oceny;
  • osiągnięcia organizacyjne i praktyczne – 20 % oceny.

Termin składania dokumentów upływa: 30 czerwca 2023 r.

Rozstrzygnięcie konkursu: 31 lipca 2023 r.

Wyłoniony kandydat rozpocznie pracę od dnia 1 października 2023 r.

Skład Komisji Konkursowej:

  • dr hab. Adam Bodnar, prof. Uniwersytetu SWPS – Przewodniczący Komisji
  • dr hab. Andrzej Szlęzak, prof. Uniwersytetu SWPS – Członek Komisji;
  • dr hab. Olga Piaskowska, prof. Uniwersytetu SWPS –  Członkini Komisji;
  • dr hab. Sławomir Kursa, prof. Uniwersytetu SWPS –  Członek Komisji;
  • Angelika Szczuka – Przedstawicielka działu personalnego
  • Anna Zając – Sekretarz Komisji

W razie potrzeby dodatkowe informacje można uzyskać poprzez kontakt elektroniczny pod adresem: azajac2@swps.edu.pl.

Konkurs‌ ‌jest‌ ‌pierwszym‌ ‌etapem‌ ‌określonej‌ ‌w‌ ‌Regulaminie‌ ‌konkursu‌ ‌(LINK‌ ‌DO‌ ‌REGULAMINU)‌ procedury‌ ‌zatrudniania‌ ‌na‌ ‌stanowiska dydaktyczne i badawczo-dydaktyczne,‌ ‌a‌ ‌jego‌ ‌pozytywne‌ ‌ rozstrzygnięcie‌ ‌stanowi‌ ‌podstawę‌ ‌do‌ ‌dalszego‌ ‌postępowania.‌

Komisja‌ ‌Konkursowa‌ ‌zastrzega‌ ‌sobie‌ ‌prawo‌ ‌do‌ ‌kontaktu‌ ‌jedynie‌ ‌z‌ ‌wybranymi‌ ‌kandydatami.‌ ‌