profesor uczelni

Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania
Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych

Opis stanowiska

OGŁOSZENIA DOTYCZĄCEGO NABORU NA WOLNE STANOWISKO PRACY – NAUCZYCIEL AKADEMICKI
WOJSKOWA AKADEMIA TECHNICZNA
IM. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO

INSTYTUCJA: Wydział Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania, Wojskowa Akademia Techniczna

MIASTO: Warszawa

STANOWISKO: profesor uczelni

W GRUPIE PRACOWNIKÓW: badawczo-dydaktyczny

WYMIAR ETATU: pełny etat, czas określony

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 28.06.2023 r.

LINK DO STRONY: www.wojsko-polskie.pl/wat

PLANOWANE ZATRUDNIENIE: od 1 października 2023

Przewidywany zakres obowiązków:

  • prowadzenie zajęć dydaktycznych ze studentami na kierunkach: bezpieczeństwo narodowe, obronność państwa, administracja publiczna w systemie bezpieczeństwa narodowego, w tym m.in. przygotowanie zaliczeń i egzaminów; opracowanie kart przedmiotów przydzielonych do realizacji, opracowanie pomocy dydaktycznych, prowadzenie konsultacji, również zajęć prowadzonych w trybie zdalnym;
  • publikowanie wyników badań naukowych w wysoko punktowanych czasopismach naukowych z aktualnych wykazów Ministra Nauki i Edukacji;
  • aplikowanie o granty badawcze finansowane ze źródeł krajowych i zagranicznych;
  • realizacja projektów badawczych interdyscyplinarnych;
  • uczestniczenie w seminariach dyplomowych i w procedurach dyplomowania studentów na kierunkach realizowanych w Instytucie Bezpieczeństwa i Obronności;
  • uczestniczenie w pracach organizacyjnych Instytutu Bezpieczeństwa i Obronności oraz Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania WAT;
  • udział w konferencjach, sympozjach i seminariach naukowych;
  • aktywny udział w przedsięwzięciach mających na celu rozwój bazy naukowej i dydaktycznej;
  • przestrzeganie przepisów obowiązujących w WAT, w tym dotyczących dyscypliny pracy, ochrony informacji niejawnych, bhp, ochrony danych osobowych i ochrony ppoż.
  • rozwijanie oraz podnoszenie własnych kwalifikacji.
  • udział w pracach zespołów zadaniowych powoływanych do realizacji ekspertyz, ocen, opinii i analiz na rzecz szeroko rozumianej obronności i bezpieczeństwa kraju;
  • realizacja zadań określonych przez przełożonych, związanych z zajmowanym stanowiskiem;

Wymagania od kandydatów:

  • spełnienie wymagań określonych w art. 113 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 roku Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2018 roku, poz. 1668 z późn. zm.);
  • stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie: nauki o bezpieczeństwie;
  • dorobek naukowy w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie, publikacje naukowe: monografie autorskie, redakcje monografii wieloautorskich, artykuły w czasopismach i wydawnictwach punktowanych, (w tym artykuły po min. 70 pkt);
  • wiedza z zakresu metodologii badań bezpieczeństwa, konstruowania koncepcji badań teoretycznych i empirycznych oraz sposobów ich realizacji;
  • wiedza i umiejętność prowadzenia badań w zakresie problematyki kultury bezpieczeństwa, znaczenia jej poszczególnych elementów podstawowych i szczegółowych dla bezpieczeństwa różnych podmiotów;
  • wiedza z zakresu bezpieczeństwa personalnego;
  • znajomość istoty, uwarunkowań oraz zasad bezpieczeństwa społecznego;
  • ogólna wiedza z zakresu funkcjonowania pomocy społecznej, jej rodzaje i formy
  • doświadczenie w zakresie aplikowania o granty naukowe;
  • doświadczenie organizacyjne w zakresie przygotowywania i realizacji konferencji naukowych;
  • uczestnictwo w realizacji projektu badawczego;
  • doświadczenie dydaktyczne w Uczelni;
  • znajomość systemów kształcenia na odległość (Teams, Google Meet);
  • znajomość pakietu Microsoft Office, szczególnie edytora tekstu MS Word, PowerPoint.
  • gotowość do aktywnego uczestnictwa w pracach badawczych związanych z bezpieczeństwem narodowym i międzynarodowym,
  • umiejętność analitycznego myślenia, umiejętność pracy w zespole, dyspozycyjność;

Zgłoszenie powinno zawierać:

  • podanie o zatrudnienie skierowane do Rektora WAT;
  • kwestionariusz osobowy; życiorys zawodowy (CV.); informacja o zainteresowaniach naukowych, osiągnięciach naukowych, dydaktycznych i organizacyjnych;
  • odpisy dyplomów oraz innych dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje;
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie pracy zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2019 r., poz. 1781);
  • oświadczenie o niekaralności;
  • oświadczenie o niekaralności karą dyscyplinarną pozbawienia prawa do wykonywania zawodu nauczyciela akademickiego na stałe lub na czas określony;
  • oświadczenie, czy Akademia będzie podstawowym miejscem pracy.

Wzory dokumentów dostępne są pod adresem bip.wat.edu.pl/ogloszenia/praca/wzory-dokumentow-dla-kandydatow

Dokumenty należy składać w terminie do 28.06.2023 r:

  • osobiście w sekretariacie Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania WAT, b. 135/ pok. 0.29;
  • listownie: Wojskowa Akademia Techniczna, Wydział Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania, ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00-908 Warszawa 46;
  • pocztą elektroniczną/faksem: email: kancelaria.wlo@wat.edu.pl, fax: 26 183 90 32.

Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie: 26 183 94 32

Pliki przesyłane pocztą elektroniczną, zawierające dane osobowe, należy zabezpieczyć hasłem. Po przesłaniu dokumentów, proszę zadzwonić pod wskazany/ wskazane numery kontaktowe i podać hasło do plików.

Z wybranymi osobami zostanie przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna.

O terminie rozmów kwalifikacyjnych wybrani kandydaci zostaną poinformowani telefonicznie.

Uczelnia zastrzega sobie prawo do zakończenia rekrutacji bez podania przyczyny.

Ostateczną decyzję o zatrudnieniu osoby wyłonionej w procesie rekrutacji podejmuje Rektor.

Oferty niespełniające wymagań formalnych oraz wszystkie pozostałe oferty z wyjątkiem oferty wybranego kandydata będą zniszczone w ciągu 30 dni od zakończenia procesu rekrutacji.