Profesor uczelni w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk humanistycznych

Opis stanowiska

INSTYTUT AMERYK I EUROPY

Uniwersytetu Warszawskiego

z upoważnienia JM Rektora UW

ogłasza konkurs na zatrudnienie na stanowisku

PROFESORA UCZELNI

ze stopniem naukowym doktora habilitowanego nauk humanistycznych
 w dyscyplinie historia

w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

w Ośrodku Studiów Amerykańskich

na podstawie umowy o pracę

liczba stanowisk: 1, wymiar etatu: pełny etat, planowany okres zatrudnienia – czas określony, 2 lata

Do konkursu mogą przystąpić osoby spełniające warunki określone art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U.2021 r. poz. 478).

Wymagania:

– stopień naukowy doktora habilitowanego (lub jego ekwiwalent zagraniczny) nauk humanistycznych w dyscyplinie historia;
– specjalizacja historia społeczna Stanów Zjednoczonych;
–  dorobek naukowy z obszaru historii najnowszej Stanów Zjednoczonych, w tym co najmniej 2 monografie oraz artykuły w czasopismach wysokopunktowanych na liście polskiego Ministerstwa Edukacji i Nauki lub indeksowanych w jednej z dwóch referencyjnych baz danych: Scopus lub Web of Science;
– doświadczenie badawcze zdobyte za granicą, w tym co najmniej trzymiesięczny pobyt w zagranicznym ośrodku naukowym;
– czynny udział w życiu naukowym przejawiający się w wystąpieniach na konferencjach krajowych i zagranicznych;
– duże doświadczenie dydaktyczne na poziomie uczelni wyższej;
– duże doświadczenie w badaniach archiwalnych;
– wypromowanie co najmniej jednego doktora;
– biegła znajomość języka angielskiego.

Mile widziane:

– doświadczenie we współpracy międzynarodowej;
– doświadczenie w wykorzystywaniu innowacyjnych metod dydaktycznych;
– doświadczenie w uczeniu z wykorzystaniem archiwów.

Zakres obowiązków:

– uczestniczenie w badaniach naukowych;
– aplikowanie o granty europejskie i krajowe;
– budowanie międzynarodowej sieci powiązań naukowych;
– publikowanie prac naukowych w czasopismach o zasięgu międzynarodowym;
– prowadzenie zajęć dydaktycznych w języku angielskim;
– działalność organizacyjna, w tym angażowanie się w prace wybranych struktur uniwersytetu i wydziału.

Kandydaci są proszeni o złożenie następujących dokumentów:

– podanie o zatrudnienie na stanowisku profesora uczelni skierowane do JM Rektora UW,

– plan rozwoju naukowego,

– kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (https://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp-druki-do-pobrania/),

– kopia dyplomu doktora,

– kopia dyplomu habilitacyjnego,

– życiorys naukowy zawierający informacje o doświadczeniu i dorobku naukowym oraz dydaktycznym, w tym o wykształceniu, doświadczeniu zawodowym, udziale w projektach naukowo-badawczych, wraz z listą publikacji naukowych,

– oświadczenie, że Uniwersytet Warszawski będzie dla Kandydata podstawowym miejscem pracy w rozumieniu ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym z dnia 20 lipca 2018 r. (https://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp-druki-do-pobrania/),

– informacja o przetwarzaniu danych osobowych – klauzula informacyjna oraz klauzula zgody (https://bsp.adm.uw.edu.pl/bsp-druki-do-pobrania/),

– nazwiska i dane kontaktowe 3 osób, które mogłyby napisać opinie o kandydacie,

– ewentualnie: inne – zdaniem kandydata – ważne informacje i dokumenty wykazujące zainteresowania i kwalifikacje osoby ubiegającej się o zatrudnienie.

Prosimy o przesyłanie dokumentów w odrębnych plikach ze wskazaniem w nazwie przesłanych plików imienia i nazwiska kandydata, którego dotyczy aplikacja. Dokumenty wymagające podpisu należy przesłać w postaci skanu. Brak przesłania przez kandydata wszystkich wskazanych powyżej dokumentów we wskazanym w ogłoszeniu terminie wyklucza kandydata z uczestnictwa w konkursie (wykluczenie o charakterze formalnym). Dokumenty muszą zostać przesłane w formie plików pdf.

Konkurs jest pierwszym etapem określonej w Statucie Uniwersytetu Warszawskiego procedury zatrudniania na stanowisku nauczyciela akademickiego, a jego pozytywne rozstrzygnięcie stanowi podstawę do dalszego postępowania.

Zgłoszenia należy przesyłać pocztą elektroniczną na adres: agnieszka.krzywosz@uw.edu.pl

w tytule wiadomości: Konkurs – Profesor uczelni

O wynikach konkursu Kandydaci zostaną poinformowani pocztą elektroniczną.

Termin składania dokumentów upływa z dniem 12 lipca 2021 r. (do godz. 14:00).

Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: grudzień 2021 r.