Stypendysta

Uniwersytet SWPS
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • psychologia

Opis stanowiska

Nazwa i opis projektu badawczego:

Stypendysta/tka będzie zatrudniony/a w ramach w projektu badawczego NCN 2017/25/B/HS6/00551,
pt. „Jak działa intuicja. Udział procesów poznawczych i afektywnych w intuicyjnych sądach na temat spójności semantycznej”, kierowanym przez dr Joannę Sweklej. Celem projektu jest określenie wpływu płynności percepcyjnej oraz płynności wynikającej z pobudzenia sieci semantycznej na sądy intuicyjne. Projekt badawczy będzie realizowany do stycznia 2022 r.
Stypendysta/tka
Miejsce pracy: Warszawa

Zadania:

  • przygotowywanie materiałów i programowanie procedury badawczej
  • rekrutacja uczestników i prowadzenie badań, w tym z wykorzystaniem okulografu
  • opracowywanie bazy i analiza danych
  • aktywny przegląd literatury
  • prezentacja wyników (w tym opracowywanie plakatów / wystąpień)

Wymagania:

  • status studenta studiów drugiego stopnia, bądź studenta co najmniej czwartego roku jednolitych studiów magisterskich lub studiów doktoranckich
  • wiedza i doświadczenie w realizacji badań z zakresu psychologii eksperymentalnej
  • podstawowa znajomość narzędzi analizy danych (np. SPSS, Statistica, JASP)
  • dyspozycyjność umożliwiająca aktywny udział w pracach z zakresu planowania i realizacji badań oraz prezentowania wyników (udział w spotkaniach, aktywne zbieranie danych – organizacja i prowadzenie badań, prezentacja wyników)
  • znajomość j. angielskiego niezbędna do zapoznawania się z najnowszą literaturą

Dodatkowymi atutami będą:

  • znajomość podstaw programowania w jednym z programów do konstruowania i prowadzenia badań eksperymentalnych (np. Inquisit, PsychoPy)
  • kreatywność, samodzielność i motywacja do doskonalenia warsztatu badawczego

Oferujemy:

  • umowa stypendialna na okres 6 m-cy, wynagrodzenie w wysokości 2200 zł
  • możliwość pracy w przyjaznej atmosferze, w placówce zatrudniającej znakomitych naukowców
  • finansowanie udziału w wybranych konferencjach krajowych i międzynarodowych
  • wsparcie w realizacji własnych pomysłów badawczych

Wymagane dokumenty:

  • CV naukowe zawierające w szczególności: (kwalifikacje, dotychczasowe osiągnięcia naukowe, doświadczenie w projektach badawczych, zainteresowania naukowe, etc.)
  • lista publikacji
  • lista nagród i osiągnięć za pracę naukową
  • dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje i aktywność naukową (m.in. kopia dyplomu)

Kryteria formalne:

  • osiągnięcia naukowe kandydata, w tym publikacje w renomowanych wydawnictwach /czasopismach naukowych (50 % oceny końcowej);
  • wyróżnienia wynikające z prowadzenia badań naukowych, stypendia, nagrody oraz doświadczenie naukowe zdobyte poza macierzystą jednostką naukową w kraju lub za granicą, warsztaty i szkolenia naukowe, udział w projektach badawczych (20% oceny końcowej);
  • kompetencje do realizacji określonych zadań w projekcie badawczym (30 % oceny końcowej);

Link do REGULAMINU NCN

Termin nadsyłania aplikacji: 4 czerwca 2021

Termin rozmów kwalifikacyjnych: 8-10 czerwca 2021

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 10 czerwca 2021

Proces rekrutacji:

Konkurs jest dwuetapowy. W pierwszym etapie dokonana zostanie ocena przesłanych dokumentów, biorąc przede wszystkim pod uwagę dotychczasowe doświadczenie badawcze kandydatów. Wybrane osoby zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną (drugi etap konkursu odbędzie się on-line).

Skład komisji:

  • dr Joanna Sweklej – Przewodniczący komisji
  • dr Małgorzata Godlewska – Członek komisji
  • dr Michał Olszanowski – członek komisji
  • Anna Zając – Sekretarz komisji

Zgłoszenia do konkursu należy przesłać za pomocą formularza rekrutacyjnego, w formacie pojedynczego pliku PDF w nieprzekraczalnym terminie 4 czerwca 2021. Oferty niekompletne lub złożone po terminie nie będą rozpatrywane. W razie ewentualnych pytań prosimy o kontakt na adres e-mail jsweklej@swps.edu.pl