Adiunkt (badawczy)

Wydział Informatyki i Telekomunikacji
Politechnika Wrocławska
  • Miejsce: Wrocław
  • Forma zatrudnienia: część etatu, umowa o pracę
  • Wynagrodzenie: 5600 zł netto na pełen etat zł brutto
  • Dziedzina nauk humanistycznych

Opis stanowiska

Szanowni Państwo,

poszukujemy osób chętnych do pracy na stanowisku adiunkta naukowego w obszarze inżynierii języka naturalnego i technologii językowych w ramach infrastruktury badawczej CLARIN-PL (http://clarin-pl.eu) koordynowanej przez Politechnikę Wrocławską, części europejskiej infrastruktury badawczej technologii językowych CLARIN ERIC (http://clarin.eu).

Ogłoszenie kierujemy do osób, które

  • posiadają stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa (polskiego) i chciałyby się rozwijać zawodowo w obszarze technologii językowej dla polszczyzny;
  • posługują się sprawnie językiem angielskim w zakresie potrzebnym w pracy naukowej (drugi język obcy mile widziany);
  • są zainteresowane pracą naukową nad nowatorskimi rozwiązaniami dla analizy języka polskiego, ale również języka naturalnego w szerokim sensie;
  • mieszkają we Wrocławiu (warunek konieczny, praca nie ma charakteru zdalnego);
  • posiadają wiedzę leksykograficzną i leksykologiczną oraz doświadczenie w leksykografii współczesnej;
  • mają doświadczenie w zarządzaniu zespołem;
  • samodzielne, potrafią definiować zadania;
  • mają wiedzę informatyczną niezbędną do komunikacji z zespołem programistów i naukowego rozwoju w dyscyplinie informatyki technicznej i telekomunikacji;
  • są gotowe podjąć zatrudnienie na min. ¾ etatu.

Ze swojej strony możemy zaoferować:

  • atrakcyjne wynagrodzenie (5 600 zł netto na początek, później indywidualnie negocjowane w zależności od wiedzy, doświadczenia i perspektyw współpracy);
  • stabilność zatrudnienia przez okres kilku lat, co najmniej do 2023 roku;
  • pracę w bardzo dużym polskim projekcie z dziedziny sztucznej inteligencji (CLARIN-PL-Biz finansowany w ramach POIR 4.2: http://clarin.biz);
  • pracę w zespole naukowym (G4.19) o dużym doświadczeniu, uznanej marce w środowisku naukowym i bardzo dobrej bazie technologicznej;
  • stymulację do rozwoju naukowego i publikacji w renomowanych czasopismach o zasięgu ogólnoświatowym;
  • elastyczne warunki pracy;
  • uczestnictwo w szeregu nowatorskich projektów w zakresie przetwarzania języka naturalnego;
  • możliwość nabycia szeregu umiejętności technicznych z dziedziny przetwarzania języka naturalnego.

Zatrudniona osoba będzie odpowiedzialna za:

  • koordynację zespołu polskich lingwistów zasobów leksykalnych;
  • współpracę z Partnerami Konsorcjum CLARIN-PL w ramach zadań rozwoju zasobów leksykalnych;
  • współpracę z użytkownikami pod kątem UX;
  • definiowanie strategii produktowych oraz możliwości rozwoju zasobów leksykalnych polskojęzycznych;
  • rozliczanie wykonywanych prac.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt mejlowy z koordynatorką polskich lingwistów Słowosieci, dr Agnieszką Dziob: agnieszka.dziob@pwr.edu.pl

Z poważaniem,

Agnieszka Dziob