Lider zespołu lingwistów

Wydział Informatyki i Telekomunikacji
Politechnika Wrocławska
  • Miejsce: Wrocław
  • Forma zatrudnienia: część etatu, umowa o pracę
  • Wynagrodzenie: 5200 zł brutto + 20% obowiązkowej premii zł brutto
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • informatyka techniczna i telekomunikacja

Opis stanowiska

Poszukujemy osób chętnych do pracy na stanowisku Lider zespołu lingwistów – samodzielny referent w obszarze inżynierii języka naturalnego i technologii językowych w ramach infrastruktury badawczej CLARIN-PL (http://clarin-pl.eu) koordynowanej przez Politechnikę Wrocławską, części europejskiej infrastruktury badawczej technologii językowych CLARIN ERIC (http://clarin.eu).

Zakres obowiązków

Nadzór nad procesem budowy zasobów leksykalnych

Przygotowywanie specyfikacji opisu semantycznego

Koordynowanie, prowadzenie spotkań i ustaleń z zespołem lingwistów

Kontrola jakości powstających zasobów i poprawianie błędów

Zarządzanie zakresem projektu oraz dokumentacją (aktualizacja wytworzonej już dokumentacji)

Nadzorowanie i wspieranie procesu testowania rozwiązań

Ścisła współpraca z zespołem deweloperskim

Nasze wymagania

Doktorat z zakresu językoznawstwa polskiego

Zainteresowanie obszarem przetwarzania języka naturalnego

Zrozumienie zagadnień technicznych na ogólnym poziomie, w szczególności związanych z tworzeniem korpusów językowych

Umiejętność pracy w zespole

Bardzo dobra organizacja pracy i samodzielność

Mile widziane

Znajomość baz danych

Znajomość pakietu Office (Excel, Word na poziomie średniozaawansowanym)

Doświadczenie w zakresie dokumentowania wymagań

Oferujemy

Zatrudnienie w wymiarze pełnego etatu w oparciu o umowę o pracę

Pracę w zespole specjalistów

Wynagrodzenie 5 200 brutto + 20% obowiązkowej premii, z możliwością negocjacji po okresie próbnym