Lingwista-anotator

Wydział Informatyki i Telekomunikacji
Politechnika Wrocławska
  • Miejsce: Wrocław
  • Forma zatrudnienia: część etatu, umowa o pracę
  • Wynagrodzenie: 3700 zł brutto + 20% premii zł brutto
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • informatyka techniczna i telekomunikacja

Opis stanowiska

Poszukujemy osób chętnych do pracy na stanowisku Lingwista-anotator w obszarze inżynierii języka naturalnego i technologii językowych w ramach infrastruktury badawczej CLARIN-PL (http://clarin-pl.eu) koordynowanej przez Politechnikę Wrocławską, części europejskiej infrastruktury badawczej technologii językowych CLARIN ERIC (http://clarin.eu).

Zakres obowiązków
Ręczna anotacja korpusów językowych – danych treningowo-testowych dla narzędzi do automatycznego przetwarzania języka naturalnego
Pomoc w ewaluacji narzędzi do automatycznego przetwarzania języka naturalnego

Nasze wymagania
Wykształcenie wyższe lub w trakcie studiów humanistycznych (preferowane językoznawcze kierunki studiów)
Zainteresowanie obszarem przetwarzania języka naturalnego
Biegłość w posługiwaniu się językiem polskim (nie wymagamy, żeby osoba zatrudniona na tym stanowisku była native speakerem)
Umiejętność pracy w zespole
Bardzo dobra organizacja pracy i samodzielność
Sprawna obsługa komputera

Mile widziane
Doświadczenie w analizie tekstu

Oferujemy
Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
Pracę w przyjaznym zespole, luźną atmosferę pracy
Wynagrodzenie 3700 zł brutto miesięcznie + 20% premii z możliwością negocjacji warunków po okresie próbnym
Możliwość pogodzenia etatu z zajęciami na studiach i życiem prywatnym
Ciekawą pracę przy nowatorskich projektach z zakresu przetwarzania języka naturalnego
Możliwość współuczestniczenia w definiowaniu obowiązków zawodowych