Lingwista – referent

Wydział Informatyki i Telekomunikacji
Politechnika Wrocławska
  • Miejsce: Wrocław
  • Forma zatrudnienia: część etatu, umowa o pracę
  • Wynagrodzenie: 3 700 zł brutto + 20% premii zł brutto
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • informatyka techniczna i telekomunikacja

Opis stanowiska

Lingwista-referent

Poszukujemy osób chętnych do pracy na stanowisku Lingwista-referent w obszarze inżynierii języka naturalnego i technologii językowych w ramach infrastruktury badawczej CLARIN-PL (http://clarin-pl.eu) koordynowanej przez Politechnikę Wrocławską, części europejskiej infrastruktury badawczej technologii językowych CLARIN ERIC (http://clarin.eu). Jeśli jesteś znudzony/znudzona swoim aktualnym życiem zawodowym i chcesz zmiany; jeśli jesteś studentem/studentką lub doktorantem/doktorantką i dopiero stoisz przed wyborem ścieżki kariery; jeśli masz już pracę i nie chcesz z niej rezygnować, ale mimo to szukasz nowych zawodowych wyzwań – w każdym z tych wypadków to stanowisko jest dla Ciebie.

Zakres obowiązków
Współpraca z programistami w zakresie interfejsów użytkownika dla narzędzi przetwarzania języka naturalnego
Pomoc w przygotowaniu scenariuszy badawczych dla zasobów, narzędzi i potoków przetwarzania
Pomoc w ewaluacji narzędzi przetwarzania języka naturalnego
Tworzenie dokumentacji użytkowej i instrukcji użytkownika
Przygotowanie materiałów informacyjnych i promocyjnych

Nasze wymagania
Wykształcenie wyższe lub w trakcie studiów (preferowane kierunki humanistyczne)
Zainteresowanie obszarem przetwarzania języka naturalnego
Biegłość w posługiwaniu się językiem polskim (nie wymagamy, żeby osoba zatrudniona na tym stanowisku była native speakerem)
Komunikatywna znajomość języka angielskiego (min. B1/B2)
Umiejętność pracy w zespole Bardzo dobra organizacja pracy i samodzielność

Mile widziane
Wyczucie estetyczne, umiejętność posługiwania się programami graficznymi
Zainteresowanie marketingiem w sferze nauki

Oferujemy
Stabilne zatrudnienie w pełnym lub niepełnym wymiarze czasu pracy w oparciu o umowę o pracę (do końca 2023 roku)
Pracę w przyjaznym zespole
Wynagrodzenie 3 700 zł brutto + 20% premii miesięcznie (w przeliczeniu na etat)
Możliwość połączenia pracy ze studiami i życiem osobistym
Ciekawa praca pełna wyzwań, współdecydowanie (z koordynatorem) o własnych zadaniach w obrębie stanowiska, możliwość powiązania pracy z pasjami