Projektant UX (CLARIN-PL)

Wydział Informatyki i Telekomunikacji
Politechnika Wrocławska
  • Miejsce: Wrocław
  • Forma zatrudnienia: część etatu, umowa o pracę
  • Wynagrodzenie: 5 000 brutto + 20% obowiązkowej pramii zł brutto
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • informatyka techniczna i telekomunikacja

Opis stanowiska

Projektant UX

Poszukujemy osób chętnych do pracy na stanowisku Projektant UX w obszarze inżynierii języka naturalnego i technologii językowych w ramach infrastruktury badawczej CLARIN-PL (http://clarin-pl.eu) koordynowanej przez Politechnikę Wrocławską, części europejskiej infrastruktury badawczej technologii językowych CLARIN ERIC (http://clarin.eu). Jest to praca dla osób ciekawych świata, chcących się rozwijać, mających dobrą orientację w sektorze nauki i dobry zmysł estetyczny, pomocny w dotarciu do naukowców z przekazem.

Zakres obowiązków

Opracowanie scenariuszy badań UX
Organizowanie grup fokusowych
Makietowanie i raportowanie
Współpraca z programistami front-end przy poprawie funkcjonalności narzędzi
Współpraca z osobami zajmującymi się komunikacją z klientem

Nasze wymagania

Wykształcenie wyższe lub w trakcie studiów
Zainteresowanie obszarem przetwarzania języka naturalnego ale też nauką w ogólności
Biegłość w posługiwaniu się językiem polskim (nie wymagamy, żeby osoba zatrudniona na tym stanowisku była native speakerem)
Komunikatywna znajomość języka angielskiego (min. B1/B2) Zdolności organizacyjne, samodzielność i wysoka kultura osobista
Umiejętność prowadzenia badań marketingowych i UX
Umiejętność pracy w zespole
Wyczucie estetyczne, umiejętność posługiwania się programami graficznymi

Mile widziane

Doświadczenie w pracy w sektorze nauki
Zainteresowanie marketingiem w sferze nauki

Oferujemy

Stabilne zatrudnienie w pełnym lub niepełnym wymiarze pracy na umowę o pracę we Wrocławiu
Możliwość pogodzenia pracy ze studiami, studiami doktoranckimi i życiem osobistym
Pracę w przyjaznym zespole
Możliwość wielostronnego rozwoju zawodowego w świecie nauki i branży nowych technologii
Możliwość negocjacji wynagrodzenia po okresie próbnym