Technical Writer (CLARIN-PL)

Wydział Informatyki i Telekomunikacji
Politechnika Wrocławska
  • Miejsce: Wrocław
  • Forma zatrudnienia: część etatu, umowa o pracę
  • Wynagrodzenie: 5 100 zł brutto + 20% premii zł brutto
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • informatyka techniczna i telekomunikacja

Opis stanowiska

Technical Writer

Poszukujemy osób chętnych do pracy na stanowisku Technical Writer w obszarze inżynierii języka naturalnego i technologii językowych w ramach infrastruktury badawczej CLARIN-PL (http://clarin-pl.eu) koordynowanej przez Politechnikę Wrocławską, części europejskiej infrastruktury badawczej technologii językowych CLARIN ERIC (http://clarin.eu). Jeśli jesteś znudzony swoim aktualnym życiem zawodowym i chcesz zmiany; jeśli jesteś studentem lub doktorantem i dopiero stoisz przed wyborem ścieżki kariery; jeśli masz już pracę i nie chcesz z niej rezygnować, ale mimo to szukasz nowych zawodowych wyzwań – w każdym z tych wypadków to stanowisko jest dla Ciebie.

Zakres obowiązków
Projektowanie i edycja dokumentacji technicznej w językach polskim i angielskim
Testy użytkowe aplikacji do przetwarzania języka naturalnego
Opisywanie procesu interakcji człowiek-maszyna w sposób zapewniający powtarzalność procesu
Współpraca z koordynatorami zespołów programistycznych i użytkownikami końcowymi

Nasze wymagania
Bardzo dobra znajomość języka polskiego i angielskiego w piśmie
Umiejętność przedstawiania skomplikowanych zagadnień w prosty i zrozumiały dla odbiorcy sposób
Znajomość języka programowania (Python, Java, C++) na poziomie umożliwiającym czytanie czyjegoś kodu
Zainteresowanie obszarem przetwarzania języka naturalnego
Wielozadaniowość i umiejętność samodzielnej organizacji pracy
Zamieszkanie we Wrocławiu bądź okolicach (konieczność dojazdu na Politechnikę Wrocławską)

Mile widziane
Znajomość baz danych
Doświadczenie w zakresie dokumentowania wymagań

Oferujemy
Zatrudnienie do końca 2023 po 3-miesięcznym okresie próbnym, w oparciu o umowę o pracę
Elastyczną pracę w pełnym bądź niepełnym wymiarze godzin, umożliwiającą łączenie jej ze studiami lub życiem prywatnym
Wynagrodzenie 5 100 zł brutto + 20% premii na etat, z możliwością negocjacji warunków po okresie próbnym
Ciekawą, pewną wyzwań pracę z pogranicza IT, nauki, biznesu i humanistyki
Dużą samodzielność w organizowaniu sobie zadań, możliwość połączenia zainteresowań z pracą zarobkową