Adiunkt na kierunku Prawo i Prawo w biznesie (specjalizacja – prawo cywilne)

Wydział Finansów i Zarządzania
Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu
  • Miejsce: Wrocław
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki prawne

Opis stanowiska

Do konkursu mogą przystąpić osoby zainteresowane rozwojem naukowym oraz prowadzeniem zajęć dydaktycznych na kierunku Prawo jednolite studia magisterskie i Prawo w biznesie (studia I stopnia) w ramach Wydziału Finansów i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu

Poszukiwane kompetencje

  • stopień naukowy doktor nauk prawnych;
  • przygotowana i obroniona rozprawa doktorska w obszarze prawa cywilnego;
  • osiągnięcia w pracy naukowej i dydaktycznej ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć po uzyskaniu stopnia doktora w obszarze praca cywilnego;
  • kompetencje (merytoryczne i metodyczne) do prowadzenia zajęć dydaktycznych w szczególności posiadający kompetencje do prowadzenia zajęć z większości wymienionych przedmiotów tj.:
    • Prawo cywilne. Część Ogólna;
    • Prawo cywilne. Prawo rzeczowe;
    • Prawo cywilne. Zobowiązania;
    • Postępowanie cywilne (prawo cywilne procesowe);
    • Prawo rodzinne i opiekuńcze;
    • Prawo spadkowe;
    • Prawo handlowe;
    • Umowy w obrocie gospodarczym;
    • Mediacje w sprawach gospodarczych i finansowych;
    • Prawo nowych technologii.
  • kompetencje do prowadzenia zajęć dydaktycznych z obszaru prawa cywilnego w języku angielskim;
  • posiadanie ponad 4 letniego doświadczenia w obsłudze podmiotów gospodarczych i osób fizycznych w ramach doświadczenia zawodowego nabytego podczas pracy w m.in. strukturach polskiego wymiaru sprawiedliwości, kancelarii prawnej, kancelarii windykacyjnej lub mediacyjnej, dziale prawnym w administracji publicznej (samorządowej lub rządowej) bądź w innym miejscu pracy.
  • dodatkowym atutem będzie posiadanie wpisu na listę radców prawnych, adwokatów, komorników sądowych i inną objętą strukturą regulowanych zawodów prawniczych w RP bądź wpisu na listę biegłych sądowych i wykonywanie czynnie zawodu objętego wpisem.

Termin składania zgłoszeń upływa z dniem 20 czerwca 2022 roku.

Szczegóły konkursu znajdują się na stronie