Asystent/Adiunkt

Wydział Prawa i Komunikacji Społecznej we Wrocławiu
Uniwersytet SWPS
  • Miejsce: Wrocław
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk humanistycznych

Opis stanowiska

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny  to niepubliczna uczelnia akademicka prowadząca działalność badawczą oraz oferująca studia o profilu praktycznym i akademickim w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu i Katowicach.

Uczelnia należy do grona najbardziej aktywnych ośrodków badawczych w Polsce, a jej pracownicy mają realny wpływ na rozwój wielu dziedzin nauki. Wyniki prowadzonych przez nich badań znajdują zastosowanie w różnych obszarach gospodarki i życia społecznego. Na uczelni działa kilkanaście jednostek badawczych prowadzących interdyscyplinarne projekty.

Zespół Uniwersytetu SWPS tworzy ponad 700 osób – pracowników akademickich i pionu biznesowo-organizacyjnego. Uczelnia jest atrakcyjnym miejscem rozwoju zawodowego, zapewnia system atrakcyjnych benefitów pracowniczych. Tworzymy zróżnicowane i współdziałające środowisko profesjonalistów ceniących pracę na rzecz studentów, tworzenie wiedzy i jej praktyczne wykorzystanie. Pracownikami i współpracownikami uczelni są wybitni naukowcy, odnoszący sukcesy praktycy, artyści i przedstawiciele świata mediów.

Dziekan Wydziału Prawa i Komunikacji Społecznej SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego ogłasza konkurs na stanowisko:

Miejsce pracy: Wrocław

Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej

Wydział Prawa i Komunikacji Społecznej we Wrocławiu

w grupie pracowników dydaktycznych

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 116 ustawy z dnia 20.07.2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. 2022, poz.574 tj.).

Zadania:

  • prowadzenie zajęć dydaktycznych i przygotowywanie dokumentacji dotyczącej procesu dydaktycznego;
  • rozwijanie kompetencji dydaktycznych własnych i współpracowników;
  • prowadzenie działalności badawczej, publikowanie artykułów i monografii naukowych oraz pozyskiwanie i
  • realizacja projektów badawczych;
  • praca organizacyjna na rzecz wydziału i uczelni;
  • budowanie relacji ze środowiskiem wewnętrznym i zewnętrznym;
  • popularyzacja nauki i wiedzy z zakresu mediów i komunikacji społecznej.

Od kandydatów oczekujemy:

  • stopnia naukowego doktora lub magistra nauk humanistycznych lub społecznych;
  • wykazu publikacji naukowych, w szczególności spełniających warunki, o których mowa w art. 265 ust. 9 ustawy prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U.2022.574 t.j. ze zm.)  w obszarze mediów i komunikacji społecznej, nauki o kulturze i religii, socjologii, zarządzania i jakości;
  • doświadczenia w pracy dydaktycznej na uczelni wyższej oraz przygotowywaniu materiałów dydaktycznych;
  • zainteresowań badawczych w obszarze mediów, w tym w szczególności w obszarze dziennikarstwa, tworzenia mediów cyfrowych i społecznościowych i/lub adekwatnego doświadczenia praktycznego;
  • umiejętności dydaktycznych;
  • doświadczenia zawodowego w zakresie pracy w mediach, w tym szczególnie w obszarze: dziennikarstwa, mediaworkingu, tworzenia mediów cyfrowych i społecznościowych lub zarządzania nimi;
  • deklaracji o możliwości prowadzenia zajęć dydaktycznych w języku angielskim.

Oferujemy:

  • konkurencyjne dla środowiska akademickiego wynagrodzenie oraz system atrakcyjnych benefitów;
  • możliwość rozwoju zawodowego, w tym rozwijania kompetencji dydaktycznych;
  • możliwość współudziału w kształtowaniu i rozwijaniu Wydziału Prawa i Komunikacji Społecznej;
  • elastyczne ścieżki rozwoju zawodowego;
  • dostęp do wewnętrznego systemu grantów oraz profesjonalną obsługę przy aplikowaniu i realizacji projektów badawczych i rozwojowych;
  • możliwość pracy i rozwoju w interdyscyplinarnym i przyjaznym środowisku akademickim;
  • współtworzenie kultury instytucjonalnej ceniącej otwartość, odwagę i odpowiedzialność.

Wykaz dokumentacji konkursowej:

  • CV naukowe zawierające w szczególności:
  • informacja o dorobku naukowym (udział w konferencjach, programach badawczych, itp.);
  • listę publikacji;
  • listę nagród i osiągnięć za pracę dydaktyczną, naukową, organizacyjną;
  • dokumenty potwierdzające  doświadczenie współpracy z mediami;
  • dokumenty potwierdzające znajomość języków obcych;
  • oświadczenie o znajomości języka angielskiego i gotowości realizacji niektórych zajęć dydaktycznych w tym języku;
  • kopię dyplomu doktora lub magistra.

Zgłoszenie należy przesłać drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza aplikacyjnego.

Termin nadsyłania aplikacji upływa 30 sierpnia 2022 r.

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 10 września 2022 r.

Termin rozpoczęcia pracy: 1 października 2022 r.

Kryteria oceny:

  • osiągnięcia naukowe – 25%
  • doświadczenie dydaktyczne i organizacyjne – 40%
  • doświadczenie zawodowe w mediach – 35%

Skład Komisji Konkursowej:

  • dr hab. Monika Lewandowicz-Machnikowska – Przewodnicząca Komisji;
  • prof. dr hab. Igor Borkowski – Członek Komisji;
  • dr Iwona Morozow – Członkini Komisji;
  • Anna Zając – Sekretarz Komisji, Przedstawiciel Działu Personalnego.

Komisja Konkursowa zastrzega sobie prawo do kontaktu jedynie z wybranymi kandydatami.

Konkurs jest pierwszym etapem określonej w Regulaminie konkursu procedury zatrudniania na stanowisku nauczyciela akademickiego, a jego pozytywne rozstrzygnięcie stanowi podstawę do dalszego postępowania.

W razie potrzeby dodatkowe informacje można uzyskać poprzez kontakt elektroniczny pod adresem: azajac2@swps.edu.pl