Asystent badaczo-dydaktyczny

sekretariat.rnbn@umed.wroc.pl
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
  • Miejsce: Wrocław
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk medycznych i nauk o zdrowiu

Opis stanowiska

Do konkursu mogą przystąpić kandydaci spełniający następujące kryteria:
1. dorobek naukowy i wymagania do objęcia stanowiska obowiązujące w UM (https://www.umed.wroc.pl/rada-dyscypliny-nauki-medyczne-biuro-konkursy),
2. stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk medycznych,
3. tytuł zawodowy – lekarz na kierunku lekarskim,
4. pełne prawo wykonywania zawodu,
5. znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym prowadzenie zajęć,
6. specjalizacja (rok trwania lub zaświadczenie) w przypadku prowadzenia przedmiotów klinicznych – w trakcie 5. roku specjalizacji z chorób wewnętrznych, ukończony 4. rok specjalizacji,
7. Inne: doświadczenie w pracy naukowej i dydaktycznej, ukończone studia doktoranckie lub Szkoła Doktorska, dorobek naukowy (łączny IF minimum 40, łączne PK 1000), ukończony kurs polisomnografii
8. kandydaci, którzy złożyli oświadczenie, że zatrudnienie na UM we Wrocławiu będzie ich podstawowym miejscem pracy w rozumieniu ustawy,
9. oraz spełniający wymagania art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce ( Dz.U. 2020 poz. 85 z dnia 20.01.2020 r) tj :
a) mają pełną zdolność do czynności prawnych,
b) korzystają z pełni praw publicznych
c) nie zostały ukarane prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe,
d) nie zostały ukarane karą dyscyplinarną pozbawienia prawa wykonywania zawodu nauczyciela akademickiego na stałe lub na czas określony, lub wydalenia z pracy w uczelni z zakazem wykonywania pracy w uczelniach na okres od 6 miesięcy do 5 lat
e) posiadają kwalifikacje określone w ustawie i statucie Uczelni