Asystent badawczy

Instytut Nauk Społecznych
Uniwersytet SWPS
  • Miejsce: Wrocław
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki socjologiczne

Opis stanowiska

Nazwa projektu:

Miasta jako areny innowacji politycznych ukierunkowanych na wzmocnienie demokracji deliberatywnej i partycypacyjnej

Opis projektu:

Projekt EUARENAS to interdyscyplinarny projekt międzynarodowy realizowany w ramach programu Horyzont 2020. Jego celem jest zbadanie, w jaki sposób oddolne inicjatywy miejskie mogą łączyć elementy demokracji uczestniczącej i deliberatywnej. Aby osiągnąć ten cel, projekt obejmie nowe teoretyczne podejścia do badania rozważań i uczestnictwa wraz z metodologicznie innowacyjnymi studiami przypadku w całej Europie. Analiza działań lokalnych pozwoli ocenić, na ile możliwe jest połączenie tych dwóch typów demokracji i wypracowanie modelu politycznego opartego na prawdziwym dialogu i poszukiwaniu kompromisu.

Stanowisko: Asystent/ka badawczy/a

Miejsce pracy: Wrocław

Opis stanowiska:

  • Aktywny udział w zbieraniu danych podczas studium przypadku we Wrocławiu
  • Analiza i interpretacja zebranych danych
  • Analiza mediów społecznościowych pod kątem przygotowania scenariuszy przyszłości demokracji
  • Udział w przygotowaniu raportów i publikacji naukowych

Wymagania:

  • Ukończone studia licencjackie lub ukończone co najmniej trzy lata jednolitych studiów magisterskich
  • Status studenta/studentki w dziedzinie nauk humanistycznych lub społecznych
  • Biegła znajomość języka angielskiego
  • Zainteresowanie praktyczną stroną demokracji deliberacyjnej i partycypacji
  • Umiejętność analizy danych statystycznych
  • Doświadczenie w badaniu lub stosowaniu innowacyjnych narzędzi partycypacji będzie uznane za dodatkowy walor

Oferujemy:

  • Umowę o pracę w wymiarze 1/4 etatu przez 12 miesięcy
  • Pracę w profesjonalnym i przyjaznym otoczeniu, wśród znakomitych naukowców i opiniotwórczych ekspertów

Wymagane dokumenty:

  • CV zawierające w szczególności opis/potwierdzenie doświadczeń i kompetencji, o których mowa jest w treści ogłoszenia, mile widziane informacje o przeprowadzonych badaniach, wykaz nagród i osiągnięć
  • Skan dyplomu potwierdzającego uzyskanie stopnia licencjata lub zaświadczenie o byciu studentem czwartego albo piątego roku jednolitych studiów magisterskich

Kryteria formalne:

  • Osiągnięcia naukowe – 20% oceny końcowej
  • Kompetencje do realizacji zadań w projekcie badawczym – 50%
  • Wyróżnienia w zakresie prowadzonych badań – 30%

Termin nadsyłania aplikacji: 8 czerwca 2022

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 13 czerwca 2022

Termin rozpoczęcia pracy: lipiec 2022

Skład Komisji Konkursowej:

  • prof. dr hab. Leszek Koczanowicz – Przewodniczący Komisji
  • dr Piotr Fereński – Członek komisji
  • dr  Wojciech Ufel – Członek komisji
  • Natalia Bińkowska – Pracownik działu personalnego, Sekretarz Komisji

Zgłoszenie należy przesłać drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza aplikacyjnego.

Ewentualne pytania dotyczące projektu lub procesu aplikowania proszę przesyłać na adres nbinkowska@swps.edu.pl.