Wykładowca stanowisko dydaktyczne

Uniwersytet Jagielloński
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • językoznawstwo

Opis stanowiska

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie prowadzić zajęcia dydaktyczne z zakresu praktycznej nauki języka japońskiego, nauki pisma japońskiego oraz ćwiczenia z przekładu w wymiarze 360 godzin rocznie

Nasze wymagania

  • posiadają tytuł zawodowy magistra lub równorzędny
  • posiadają doświadczenie w pracy dydaktycznej przez okres co najmniej pięciu lat

Mile widziane

  • Dyplom ukończenia studiów II stopnia w zakresie japonistyki, preferowany profil filologiczny (literaturoznawstwo, językoznawstwo, dydaktyka języka japońskiego); mile widziane dodatkowe inne wykształcenie
  • Znajomość języka japońskiego na poziomie odpowiadającym poziomowi N1 Japanese Language Proficiency Test
  • Dodatkowym atutem jest dłuższy pobyt w Japonii (preferowany pobyt o charakterze akademickim) oraz doświadczenie zawodowe w tłumaczeniach pisemnych i ustnych
  • Co najmniej pięcioletnie doświadczenie w nauczaniu języka japońskiego jako obcego. Dobra znajomość języka polskiego
  • Duża aktywność organizacyjna (zwłaszcza o charakterze naukowym lub kulturalnym)

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie i przygotowanie zajęć dydaktycznych z zakresu praktycznej nauki języka japońskiego, nauki pisma japońskiego oraz ćwiczenia z przekładu w wymiarze 360 godzin rocznie

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Cv
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
  • kopia dyplomu stwierdzającego posiadanie tytułu zawodowego
  • informacja o posiadanym dorobku zawodowym oraz informacje o przygotowaniu do prowadzenia pracy dydaktycznej
  • oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu
  • oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
  • oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących zarządzania własnością intelektualną oraz zasad komercjalizacji UJ