Wykładowca stanowisko dydaktyczne

Instytut Językoznawstwa
Uniwersytet Szczeciński
  • Miejsce: Szczecin
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • językoznawstwo

Opis stanowiska

Celem konkursu jest wyłonienie kandydata do objęcia stanowiska wykładowcy (w zakresie filologii germańskiej) w Instytucie Językoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego,
liczba etatów: 1
dyscyplina naukowa: językoznawstwo.
Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2023 r. poz. 742 ze zm.) i odpowiadają kryteriom wskazanym w konkursie.
Konkurs jest pierwszym etapem procedury zatrudnienia na stanowisku nauczyciela akademickiego, a jego pozytywne
rozstrzygnięcie stanowi podstawę do dalszego postępowania.

Nasze wymagania

  • ukończone studia magisterskie filologiczne, nauczycielskie,
  • doświadczenie dydaktyczne w nauczaniu języka niemieckiego,
  • zgoda na zatrudnienie tylko na podstawowy etat,
  • znajomość języka angielskiego minimum na poziomie B1,
  • mile widziana rekomendacja Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD),
  • dyspozycyjność.

Zakres obowiązków

  • Nauczyciel akademicki zobowiązany jest do sumiennego wykonywania obowiązków pracowniczych, dydaktycznych oraz organizacyjnych, zgodnie ze szczegółowym zakresem obowiązków dla stanowiska pracy określonym w Regulaminie pracy Uniwersytetu Szczecińskiego (Zarządzenie nr 190/2021 Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego z dnia 15 września 2021 r. w sprawie nadania Regulaminu Pracy Uniwersytetu Szczecińskiego).

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • wniosek o zatrudnienie skierowany do Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego – w języku polskim,
  • życiorys,
  • potwierdzone za zgodność z oryginałem kopie dyplomów stwierdzających uzyskanie tytułu naukowego, stopnia naukowego, tytułu zawodowego lub równorzędnego, a w przypadku dokumentów sporządzonych w języku innym niż polski, także uwierzytelnione tłumaczenie dokumentu na język polski oraz zaświadczenie o równoważności dyplomu z polskim tytułem zawodowym/stopniem naukowym,
  • charakterystyka dotychczasowych doświadczeń dydaktycznych oraz innych osiągnięć na polu organizacji życia naukowego i popularyzacji nauki,
  • wykaz publikacji (nie jest obligatoryjny),
  • oświadczenie o spełnianiu wymogów określonych w art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2023 r. poz. 742 ze zm.): http://dso.usz.edu.pl/druki/,
  • wypełniony kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie dostępny pod adresem: http://dso.usz.edu.pl/druki/,
  • oświadczenie, że Uniwersytet Szczeciński będzie podstawowym miejscem zatrudnienia dostępne pod adresem: http://dso.usz.edu.pl/druki/,
  • klauzula zgody na przetwarzanie danych osobowych związanych z postępowaniem rekrutacyjnym zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. dostępna pod adresem: http://dso.usz.edu.pl/druki/.

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Zgłoszenie na konkurs należy dostarczyć mailem i jednocześnie drogą pocztową lub osobiście: Instytut Językoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego, al. Piastów 40B, budynek nr 5, pokój 104, 71-065 Szczecin, e-mail: jezykoznawstwo@usz.edu.pl