Opis stanowiska
Dziekan Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego ogłasza KONKURS na stanowisko ADIUNKTA (grupa pracowników badawczo-dydaktycznych).
Liczba dostępnych etatów: 5;
• Uniwersytet Warszawski nie gwarantuje mieszkania służbowego.
• Konkurs jest pierwszym etapem określonej w Statucie Uniwersytetu Warszawskiego procedury zatrudniania na stanowisku nauczyciela akademickiego, a jego pozytywne rozstrzygnięcie stanowi podstawę do dalszego postępowania.
• Konkurs będzie prowadzony zgodnie z Zarządzeniem Rektora nr 106 z dnia 27 września 2019 r. w sprawie określania trybu i warunków postępowania konkursowego na stanowisko nauczyciela akademickiego na Uniwersytecie Warszawskim.
• Konkurs ma charakter otwarty. W swoim postępowaniu komisja konkursowa stosuje zasady Europejskiego Kodeksu Postępowania Przy Rekrutacji Pracowników Naukowych
• Na Uniwersytecie Warszawskim obowiązuje procedura zgłaszania przez sygnalistów naruszeń prawa i podejmowania działań następczych.
Nasze wymagania
- Spełnienie wymagań określonych w art. 113 ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dn. 20.07.2018 (t.j. Dz.U. z 2024 r., poz. 1571).
- Posiadanie stopnia doktora nauk chemicznych lub nauk pokrewnych
- Udokumentowane doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych
Zakres obowiązków
- Do podstawowych obowiązków adiunkta należy zabezpieczenie ciągłości zadań dydaktycznych, naukowych, technicznych i organizacyjnych Wydziału Chemii UW, w szczególności w zakresie realizacji projektów badawczych lub dydaktycznych.
Oferujemy
- Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, w wymiarze całego etatu. W przypadku pierwszego zatrudnienia na Uniwersytecie Warszawskim – zatrudnienie na 3 lata.
- Miejsce pracy: Wydział Chemii UW, ul. Pasteura 1, Warszawa.
Dokumenty wymagane do rekrutacji
- Życiorys i kopia dyplomu uzyskania stopnia naukowego doktora w zakresie chemii lub nauk pokrewnych
- Informacja o przetwarzaniu danych osobowych
- Oświadczenie o zapoznaniu się i akceptacji zasad przeprowadzenia konkursów na UW
- Uzupełniony szablon informacji o kandydacie/kandydatce
- Projekt badawczy, w którym zostaną określone zamierzenia kandydata/ki na najbliższe 3 lata (maksymalnie 1 strona)
- Opis najważniejszych dotychczasowych osiągnięć naukowych (maks. ½ strony).
- Opinie o działalności naukowej kandydata/ki przesłane do Biura Dziekana Wydziału Chemii UW przez dwie osoby ze stopniem doktora habilitowanego lub tytułem profesora [dopuszcza się opinię osób pracujących na równoważnym stanowisku za granicą].
- Opinia kierownika grupy badawczej Wydziału Chemii UW, w której kandydat/ka planuje pracować, przekazana do Biura Dziekana Wydziału Chemii UW.
- Opinia dydaktyczna wystawiona lub poświadczona przez kierownika jednostki dydaktycznej (z dotychczasowego miejsca pracy).
- Spis publikacji naukowych (proszę załączyć kopie pierwszych stron) oraz prezentacji na konferencjach naukowych (z zaznaczeniem formy prezentacji i autora prezentującego) [należy podać informacje o współczynniku oddziaływania czasopism (IF), w których prace są opublikowane oraz liczbie ich cytowań w literaturze naukowej, wg bazy Scopus lub Web of Science].
- Wykaz ewentualnych patentów i zgłoszeń patentów (tytuły, współautorzy).
- Informacja o odbytych stażach naukowych (krajowych i zagranicznych) z podaniem czasu trwania stażu
- Informacja (potwierdzona odpowiednim pismem lub wydrukiem z bazy danych) o uzyskanych grantach i złożonych wnioskach o finansowanie badań naukowych z określeniem rodzaju grantu oraz charakteru udziału (kierownik, główny wykonawca) .
- Wykaz prac magisterskich i licencjackich, w których kandydat/ka był/a kierownikiem lub opiekunem
- Wykaz prowadzonych zajęć dydaktycznych
- Informacja o osiągnięciach w zakresie działalności dydaktycznej, upowszechniania nauki lub działalności organizacyjnej na rzecz oświaty i szkolnictwa wyższego, w tym o działalności popularyzatorskiej, promocyjnej, autorstwie (lub współautorstwie) podręczników i skryptów, a także pracy z uzdolnioną młodzieżą.
Załączniki
Dodatkowe informacje dla kandydata
Postępowanie składa się z trzech etapów. W pierwszej kolejności komisja konkursowa stwierdza zgodność złożonych przez kandydata/kandydatkę dokumentów z wymaganiami opisanymi w niniejszym ogłoszeniu. W kolejnym kroku wybrani na podstawie wymienionych kryteriów kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, obejmującą wygłoszenie 10-minutowej prezentacji o ich osiągnięciach naukowych, dydaktycznych i organizacyjnych. Po zakończeniu obrad, komisja konkursowa przedstawia raport z oceny kandydatów, zawierający listę rankingową kandydatów, Dziekanowi Wydziału Chemii UW, który następnie występuje do Rady Wydziału Chemii UW z wnioskiem o pozytywną opinię dla wybranych kandydatów.
O wyniku postępowania kwalifikacyjnego kandydaci zostaną powiadomieni mailowo najpóźniej do dnia 20 czerwca 2025 r.