Asystent

Katedra Prawa Cywilnego
Akademia Leona Koźmińskiego
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki prawne

Opis stanowiska

Akademia Leona Koźmińskiego prowadzi rekrutację na stanowisko:

ASYSTENTA do Katedry Prawa Cywilnego

Nr ref.: 21/NAUKA/KPC/21

Zadania realizowane na stanowisku:

  • prowadzenie prac badawczych w ustalonym z Kierownikiem Katedry obszarze naukowym,
  • praca w pełnym wymiarze godzin przewidzianych dla asystenta w roku akademickim,
  • prowadzenie zajęć z zakresu prawa cywilnego w języku polskim na poziomie magisterskim (ewentualnie także w języku angielskim),
  • wykonywanie zadań administracyjnych określonych przez Kierownika Katedry,
  • opieka nad kołami zainteresowań i organizacjami studenckimi.

Wymagania wobec kandydatki/kandydata:

  • tytuł zawodowy magistra prawa (praca magisterska dotycząca istotnych zagadnień z zakresu prawa cywilnego materialnego),
  • mile wiedziana także komplementarna wiedza i doświadczenie z zakresu postępowania cywilnego,
  • co najmniej jedna publikacja w krajowym lub międzynarodowym czasopiśmie naukowym z zakresu prawa cywilnego materialnego,
  • mile widziany szerszy dorobek publikacyjny w czasopismach krajowych oraz międzynarodowych,
  • sprecyzowane plany dotyczące rozprawy doktorskiej oraz dalsze plany publikacyjne,
  • plany związane ze składaniem wniosków o granty badawcze,
  • mile widziane doświadczenie w pracy dydaktycznej,
  • mile widziane doświadczenie pozaakademickie, które ma związek z pracą naukowo-dydaktyczną,
  • mile widziane staże na uczelniach zagranicznych / stypendia zagraniczne,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie C1,
  • umiejętność posługiwania się poprawną polszczyzną i spójnego formułowania wypowiedzi w języku polskim,
  • komunikatywność, umiejętność prezentacji zagadnień naukowo-badawczych i dydaktycznych,
  • motywacja, gotowość do podejmowania wyzwań naukowych, dyspozycyjność w zakresie prowadzenia zajęć w wybrane dni tygodnia i w niektóre weekendy,
  • gotowość do wskazania Akademii Leona Koźmińskiego jako pierwszego miejsca pracy.

Oferujemy:

  • umowa o pracę,
  • zatrudnienie w pełnym wymiarze godzin przewidzianych dla asystenta,
  • Uczelnia pokrywa koszty aktywnego udziału w konferencjach krajowych i międzynarodowych oraz koszty edycji/redakcji językowej prac naukowych kierowanych do międzynarodowych czasopism naukowych,
  • możliwość pozyskania wewnętrznych grantów na pokrycie badań wstępnych/ pilotażowych,
  • pakiet prywatnej opieki medycznej,
  • benefity w ramach świadczeń socjalnych,
  • rozpoczęcie pracy na oferowanym stanowisku planuje się od 01.10.2021r.

Wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące ogłoszenia rekrutacyjnego można kierować
do dr Elwiry Macierzyńskej-Franaszczyk, na adres mailowy: elwiramf@kozminski.edu.pl

Osoby spełniające powyższe wymagania i zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie:

CV, listu motywacyjnego, odpisu dyplomu (skan), wykazu planów publikacyjnych z obszaru zainteresowań badawczych, wykazu publikacji z obszaru zainteresowań badawczych, opisu planów badawczych
na najbliższe trzy lata, certyfikatu językowego lub ew. oświadczenia o znajomości języka angielskiego
ze wskazaniem poziomu znajomości określonym zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego za pomocą formularza dostępnego na stronie: https://form.jotform.com/211661910373956 do dnia 31 sierpnia 2021 r.

Uprzejmie informujemy, że przesyłając zgłoszenie rekrutacyjne zgadza się Pani/Pan na przetwarzanie przez Akademię Leona Koźmińskiego, ul. Jagiellońska 59, 03-301 Warszawa, Pani/Pana danych osobowych zawartych w zgłoszeniu rekrutacyjnym w celu realizacji procesu rekrutacji, prowadzonego przez Akademię Leona Koźmińskiego, na stanowisko wskazane w ogłoszeniu, przez czas trwania rekrutacji.

Dokumenty nie odebrane w terminie 3 miesięcy od upływu terminu składania ofert zostaną komisyjnie zniszczone.