Adiunkt stanowisko badawcze

Wydział Biologii, Instytut Zoologii i Badań Biomedycznych
Uniwersytet Jagielloński
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki biologiczne

Opis stanowiska

naukowo – badawcze w ramach projektu NCN

Nasze wymagania

  • stopień doktora w dyscyplinie nauki biologiczne,
  • udokumentowane doświadczenie w pracy w laboratorium molekularnym
  • doświadczenie z przygotowywania prób pod analizę transkryptomiczną, pobieraniu tkanek podwzgórza, przysadki, jajnika i krwi od myszy,
  • analiza ekspresji genów i białek, stężenia hormonów we krwi,
  • biegła znajomość języka angielskiego.

Mile widziane

  • wyznaczenie do pracy na myszach,
  • pozytywna opinia dotychczasowego opiekuna naukowego o predyspozycjach do pracy naukowej.

Zakres obowiązków

  • Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za eksperymenty in vivo prowadzone na myszach, pomiarze poziomu hormonów we krwi, przygotowaniu prób do analizy transkryptomicznej, pobieraniu tkanek podwzgórza, przysadki, jajnika i krwi od myszy, wykonaniu i analizie ekspresji genów i białek w mysim podwzgórzu, przysadce i jajniku.
  • Zadaniem zatrudnionej osoby będzie również przygotowanie publikacji oraz przedstawienie wyników na konferencjach międzynarodowych.

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, w uznanej uczelni,
  • współpracę z interdyscyplinarnym środowiskiem naukowym reprezentowanym przez uznanych naukowców,
  • wsparcie naukowe i możliwość podnoszenia kwalifikacji oraz rozwoju zawodowego,
  • dostęp do infrastruktury badawczej,
  • benefity w postaci m.in. Karty Multisport, zajęć sportowych,
  • możliwość skorzystania z pakietów medycznych, ubezpieczenia grupowego,
  • dodatkowe świadczenia socjalne.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • 1. CV,
  • 2. kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
  • 3. kopia dyplomu doktorskiego
  • 4. informacja o dorobku naukowy i organizacyjnym Kandydata /Kandydatki,
  • 5. oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu,
  • 6. oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce,
  • 7. oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących zarządzania własnością intelektualną oraz zasad komercjalizacji UJ.
  • Dodatkowe dokumenty aplikacyjne: 1. wykaz publikacji (z podaniem wydawnictwa)
  • 2. udokumentowane wyznaczenie do pracy na myszach