Adiunkt stanowisko badawcze

MAŁOPOLSKIE CENTRUM BIOTECHNOLOGII
Uniwersytet Jagielloński
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki biologiczne

Nasze wymagania

  • posiadanie co najmniej stopnia doktora
  • posiadanie odpowiedniego dorobku naukowego
  • branie czynnego udziału w życiu naukowym

Mile widziane

  • • Potwierdzone publikacjami doświadczenie w pracy w tzw. systemie bakulowirusowym (hodowla komórek owadzich) jest koniecznym wymogiem
  • • Potwierdzone publikacjami doświadczenie z makromolekułami białkowymi (np. cząstkami wirusopodobnymi) jest koniecznym wymogiem. Należy wykazać się znajomością technik biochemicznej i biofizycznej charakterystyki białek i makrostruktur białkowych (w tym: FPLC, PAGE, Western Blot, DLS).
  • • Znajomość metodologii pracy z wirusami (praca w warunkach sterylnych, hodowla komórek ssaczych, monitorowanie infekcji, oznaczenie miana wirusa).
  • • Znajomość technik biologii molekularnej (samodzielne projektowanie genów, klonowanie molekularne)
  • • Znajomość technik mikroskopowych (w tym przygotowanie i obrazowanie preparatów biologicznych metodą fluorescencyjnej mikroskopii konfokalnej oraz przygotowanie preparatów biologicznych do obrazowania w mikroskopie elektronowym).

Zakres obowiązków

  • prowadzenie badań naukowych

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • 1. CV
  • 2. kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
  • 3. kopia dyplomu doktorskiego lub doktora habilitowanego - jeżeli Kandydat /Kandydatka posiada
  • 4. informacja o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym Kandydata /Kandydatki
  • 5. oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu
  • 6. oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
  • 7. oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących zarządzania własnością intelektualną oraz zasad komercjalizacji UJ
  • 8. wykaz publikacji
  • 9. list motywacyjny (w języku angielskim)