Adiunkt stanowisko badawcze

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki biologiczne

Opis stanowiska

Dyrektor Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego za zgodą Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, ogłasza konkurs na stanowisko stażysty podoktorskiego (adiunkta) w grupie pracowników badawczych w Laboratorium Maszyn Biomolekularnych Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Tytuł projektu: Wykorzystanie systemów transportu sideroforów do wprowadzania peptydowych kwasów nukleinowych do komórek bakterii
Kierownik projektu: prof. dr hab. Joanna Trylska
Numer konkursu: CeNT-56-2023
Po więcej informacji zapraszamy na:

Nasze wymagania

  • tytuł doktora nauk biologicznych, fizycznych, chemicznych lub pokrewnych
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie
  • współautorstwo artykułów w recenzowanych czasopismach naukowych
  • znajomość techniki biologii molekularnej, biochemii lub biofizyki
  • doświadczenie w mikrobiologii mile widziane

Zakres obowiązków

  • przeprowadzanie doświadczeń na komórkach bakterii i w systemach typu cell-free
  • badanie właściwości przeciwbakteryjnych peptydów i koniugatów PNA
  • projektowanie i przeprowadzanie doświadczeń pobierania przez bakterie analogów sideroforów i ich koniugatów z oligonukleotydami
  • przygotowywanie sprawozdań i prezentacji, przedstawianie wyników na spotkaniach grupowych i konferencjach krajowych i międzynarodowych, szkolenie młodszych naukowców

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Krótki list motywacyjny (w języku angielskim)
  • Aktualny życiorys (preferowany format to PDF) z opisem osiągnięć i doświadczenia naukowego (udział w konferencjach, lista publikacji itd.) oraz nazwiskami dwóch naukowców mogących wystawić listy polecające (najlepiej, aby jedna z tych osób była promotorem rozprawy doktorskiej kandydata) w języku angielskim
  • Kopia dyplomu doktorskiego lub innego dokumentu potwierdzającego, że kandydat uzyska stopień doktora najpóźniej na dzień zatrudnienia w projekcie
  • Podpisana informacja o przetwarzaniu danych osobowych
  • Podpisane oświadczenie, w którym kandydat potwierdza, że zapoznał się i akceptuje zasady przeprowadzania konkursów, zawarte w następujących dokumentach: Zarządzenie nr 106 Rektora UW z dnia 27 września 2019 Par. 126 Statutu UW Uchwała nr 443 z 26 czerwca 2019