Adiunkt stanowisko badawcze

MAŁOPOLSKIE CENTRUM BIOTECHNOLOGII
Uniwersytet Jagielloński
  • Miejsce: KRAKÓW
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki biologiczne

Opis stanowiska

Aktualnie poszukujemy kandydatów na 3-letnią pozycję doktora w dziedzinie nauk biologicznych, która będzie miała na celu zbadanie interakcji między glikoproteinami a składnikami macierzy pozakomórkowej (ECM). ECM to wielowarstwowa sieć białek i węglowodanów, stanowiąca strukturalne podparcie tkanek biologicznych. Glikany, często pokrywajace białka blonowe, zazwyczaj mają za zadanie osłaniać interakcje międzycząsteczkowe. Rodzaje glikanów są często zmieniane w warunkach patologii, od chorób neurologicznych po wrodzone zaburzenia glikozylacji, ale rola glikanów w tych chorobach pozostaje słabo zrozumiana.

Kandydat spełniający wymagania będzie częścią Dioscuri Centre for Modelling of Posttranslational Modifications, który jest integralną częścią Programu Dioscuri, inicjatywy Max Planck Society, współfinansowanej przez niemieckie i polskie Ministerstwo Nauki.

Więcej informacji w załączonym ogłoszeniu konkursowym.

Nasze wymagania

  • Posiadanie co najmniej stopnia doktora
  • Posiadanie odpowiedniego dorobku naukowego
  • Czynny udział w życiu naukowym
  • Stopień doktora w dziedzinie biofizyki, biologii komputerowej, chemii, bioinformatyki lub pokrewnej
  • Doświadczenie w przeprowadzaniu symulacji dynamiki molekularnej / symulacji Monte Carlo / symulacji dokowania, a także doświadczenie w konstruowaniu modeli dużych kompleksów biomolekularnych
  • Znajomość systemu Unix oraz doświadczenie w programowaniu (python, bash) są konieczne
  • Znajomość biologii komórkowej i doświadczenie w przeprowadzaniu symulacji na dużą skalę są mile widziane
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne i biegła znajomość języka angielskiego
  • Umiejętności interpersonalne

Zakres obowiązków

  • Modelowanie ECM: Wykorzystując najnowocześniejsze rekonstrukcje tomografii krio-elektronowej i wyniki mesoskopowych symulacji przeprowadzanych przez naszych współpracowników, opracować atomowe i gruboziarniste modele symulacyjne ECM.
  • Dynamiczna analiza glikoprotein: Zbadać, w jaki sposób modyfikacje glikanów wpływają na właściwości dyfuzji glikoprotein, ze szczególnym uwzględnieniem neuroprzekaźników i komponentów synaptycznych w obrębie ECM.
  • Synergia eksperymentalno-komputerowa: Ścisła współpraca z ekspertami w dziedzinie glyconeurobiology w celu krzyżowej walidacji naszych wyników obliczeniowych za pomocą eksperymentów śledzenia pojedynczych białek.

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, w uznanej uczelni,
  • współpracę z interdyscyplinarnym środowiskiem naukowym reprezentowanym przez uznanych naukowców,
  • wsparcie naukowe i możliwość podnoszenia kwalifikacji oraz rozwoju zawodowego,
  • dostęp do infrastruktury badawczej,
  • konkurencyjne wynagrodzenie,
  • bliska współpraca z Wydziałem Biofizyki Teoretycznej Instytutu Maxa Plancka Biofizyki (partnerem Dioscuri Centre)
  • korzyści w postaci m.in. karty Multisport, zajęć sportowych, pakietów medycznych, ubezpieczenia grupowego
  • możliwość skorzystania z dodatkowych świadczeń socjalnych

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • CV,
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
  • skan dyplomu doktorskiego lub doktora habilitowanego - jeżeli Kandydat /Kandydatka posiada
  • informacja o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym Kandydata /Kandydatki
  • oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu
  • oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
  • oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących zarządzania własnością intelektualną oraz zasad komercjalizacji UJ