Adiunkt stanowisko dydaktyczne

sekretariat-istz@wnb.uz.zgora.pl
Uniwersytet Zielonogórski
  • Miejsce: Zielona Góra
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk rolniczych
  • technologia żywności i żywienia

Opis stanowiska

Stanowisko pracy jest związane z prowadzeniem wykładów, ćwiczeń oraz wyjazdów studyjnych z przedmiotów technologicznych z zakresu surowców roślinnych i zwierzęcych, a także publikowaniem prac naukowych w dyscyplinie technologia żywności i żywienia. Kandydat powinien posiadać umiejętność operowania językiem angielskim w zakresie umożliwiającym korzystanie z literatury anglojęzycznej oraz prowadzenie zajęć dydaktycznych, dorobek naukowy udokumentowany publikacjami w recenzowanych czasopismach branżowych, zgłoszeniami patentowymi oraz patentami, doświadczenie zawodowe w przemyśle spożywczym, znajomość zagadnień związanych z HACCP, jakością i bezpieczeństwem żywności oraz higieną

Nasze wymagania

  • ukończenie studiów na kierunku technologia żywności i żywienie człowieka.
  • posiadanie stopnia naukowego doktora w dziedzinie nauk rolniczych w dyscyplinie technologia żywności i żywienia.
  • dorobek naukowy udokumentowany publikacjami w recenzowanych czasopismach branżowych, zgłoszeniami patentowymi oraz patentami.
  • znajomość języka angielskiego w zakresie umożliwiającym korzystanie z literatury anglojęzycznej oraz prowadzenie zajęć dydaktycznych.
  • Minimum pięcioletnie doświadczenie zawodowe w przemyśle spożywczym (mile widziane na stanowisku kierowniczym).
  • znajomość zagadnień związanych z HACCP, jakością i bezpieczeństwem żywności oraz higieną produkcji.

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie wykładów, ćwiczeń oraz wyjazdów studyjnych z przedmiotów technologicznych z zakresu surowców roślinnych i zwierzęcych
  • gotowość do publikowania prac naukowych w dyscyplinie technologia żywności i żywienia

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Podanie do JM Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego
  • Życiorys i kwestionariusz osobowy, Wy,  Inne informacje, które kandydat uzna za wskazane.
  • Odpis dyplomu ukończenia studiów oraz innych dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje
  • wykaz dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego
  • Inne informacje, które kandydat uzna za wskazane.