Adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Politechnika Wrocławska, Wydział Medyczny
Politechnika Wrocławska
  • Miejsce: Wrocław
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Wynagrodzenie: 6900 zł brutto
  • Dziedzina nauk medycznych i nauk o zdrowiu
  • nauki medyczne

Opis stanowiska

kandydat(ka) będzie prowadzić zajęcia z anatomii prawidłowej w prosektorium. Jest to związane z przeprowadzeniem praktycznych lekcji oraz nadzorem nad bezpiecznymi praktykami laboratoryjnymi z zakresu anatomii dla studentów medycyny. Obowiązki obejmują przygotowywanie materiałów dydaktycznych, demonstrację i wyjaśnienie różnych przypadków.

Nasze wymagania

  • posiadać dyplom ukończenia studiów medycznych na kierunku lekarskim,
  • posiadać tytuł doktora uzyskany w ramach nauk medycznych bądź nauk o zdrowiu,
  • posiadać usystematyzowaną wiedzę oraz znajomość metod badań w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu,
  • Znajomość przepisów i norm dotyczących pracy w prosektorium, w tym bezpieczeństwa pracy, procedur higienicznych czy przepisów dotyczących przechowywania i dysponowania ludzkimi szczątkami.
  • posiadać umiejętność opracowywania koncepcji, projektowania i wykonywania badań naukowych, pisania prac naukowych,
  • mieć doświadczenie minimum jednego roku w pracy dydaktycznej z anatomii prawidłowej,
  • posiadać istotny dorobek naukowy, potwierdzony artykułami opublikowanymi w recenzowanych międzynarodowych czasopismach naukowych z IF,
  • posiadać kompetencje dydaktyczne w zakresie przedmiotów medycznych w szczególności anatomii prawidłowej,
  • posiadać znajomość języka polskiego, angielskiego w stopniu zaawansowanym,

Zakres obowiązków

  • Przygotowywanie i zabezpieczenie pomocy dydaktycznych i materiałów do ćwiczeń prosektoryjnych (w tym m.in. przygotowywanie ludzkich preparatów anatomicznych),
  • Przygotowanie techniczne i organizacyjne miejsc prowadzenia zajęć dydaktycznych,
  • Praca w prosektorium ze studentami,
  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi w zakresie prowadzonych prac dydaktyczno-badawczych,
  • Ustawiczne podnoszenie kwalifikacji zawodowych.

Oferujemy

  • zatrudnienie w prestiżowej Uczelni,
  • pracę w środowisku naukowym i kompleksie laboratoryjnym na najwyższym światowym poziomie,
  • możliwość realizacji planów badawczych, wsparcie w pozyskiwaniu grantów badawczych, ułatwienia w realizacji staży naukowych,
  • atrakcyjne programy motywacyjne, w tym premie finansowe za efektywność naukową, znaczące zniżki dydaktyczne dla naukowców realizujących projekty badawcze,
  • wsparcie socjalne;

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Zgłoszenie przystąpienia do konkursu adresowane do Rektora (załącznik nr 3a)
  • Syntetyczny życiorys
  • Kwestionariusz dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (załącznik – kwestionariusz)
  • Odpis dokumentu stwierdzającego uzyskanie stopnia naukowego/tytułu profesora lub odpis dyplomu ukończenia studiów
  • Autoreferat zawierający informacje o dorobku w zakresie działalności badawczej, doświadczeniu dydaktycznym i działalności organizacyjnej
  • Wykaz publikacji
  • Wykaz i opis staży naukowych
  • Oświadczenie o zapoznaniu się z informacją dotycząca przetwarzania danych osobowych (załącznik nr 3b)
  • Oświadczenie o spełnieniu wymogów określonych w art. 113 Ustawy z dnia 20 lipca 2018r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (załącznik nr 3c)
  • Oświadczenie Kandydata/Kandydatki, że w przypadku wygrania konkursu Politechnika Wrocławska będzie podstawowym miejscem pracy* (załącznik nr 3d)