Adiunkt stanowisko badawcze

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki chemiczne

Opis stanowiska

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko POSTDOKA (adiunkt grupa pracowników badawczych) w ramach projektu OPUS NCN: „Badania laboratoryjne i terenowe procesów starzenia się wtórnego aerozolu organicznego (SOA) w atmosferze na obszarach pozamiejskich”. Kierownik projektu z ramienia UW: dr Kacper Błaziak

Nasze wymagania

  • stopień doktora nauk w zakresie chemii, fizyki, biologii lub nauk pokrewnych
  • doświadczenie w prowadzeniu badań w obszarze chemii obliczeniowej, modelowania molekularnego małych cząsteczek, określania właściwości kinetycznych i termodynamicznych reakcji katalizowanych atomami metali
  • doświadczanie w obliczeniach kwantowo-chemicznych cząsteczek w fazie gazowej modelami statycznymi i dynamicznymi
  • praktyczna umiejętność posługiwania się oprogramowaniem typu: Gaussian, Gromacs, VMD, Amber etc.
  • umiejętność obsługi środowisk Windows i Linux oraz wiedza z zakresu programowania (np. Python)
  • znajomość chemii cząsteczek w fazie gazowej i technik pomiarowych spektrometrii mas
  • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • doświadczenie w obszarze tematycznym i metodologicznym projektu
  • udokumentowane doświadczenie w prezentowaniu i publikowaniu wyników badań (konferencje naukowe, publikacje)
  • Kandydat/ka musi spełniać wymagania zawarte w art. 113 ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dn. 20.07.2018 (Dz.U. z 2018 r., poz. 1668 z późn. zm.).

Zakres obowiązków

  • prowadzenie działalności naukowej w obszarze tematycznym projektu, tj. prowadzenie obliczeń kwantowo-chemicznych modelowych reakcji metodami np. DFT, ab initio, CAS-SCF itp.
  • prowadzenie badań z wykorzystaniem metod obliczeniowych do określenia właściwości kinetycznych i termodynamicznych wybranych mechanizmów reakcji
  • prowadzenie obliczeń mających na celu określenie własności przestrzennych (przekroju czynnego) analizy konformacyjnej obliczeniowymi metodami statycznymi i dynamicznymi
  • porównanie wyników analiz spektrometrycznych z danymi teoretycznymi
  • wizualizacja oraz prezentacji wyników badań na lokalnych i międzynarodowych forach i konferencjach
  • przygotowanie prac naukowych w języki angielskim oraz opracowanie wyników badań do publikacji w czasopismach naukowych
  • prowadzenie dokumentacji naukowej zgodnie z wewnętrznymi regulacjami dotyczącymi archiwizacji danych zaproponowanymi przez Narodowe Centrum Nauki oraz Uniwersytet Warszawski

Oferujemy

  • Zatrudnienie na pełnym etacie. Praca od 01.08.2024 do 31.10.2024 (trzy miesiące), na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego z możliwością przedłużenia na kolejne trzy miesiące.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • życiorys (CV),
  • lista publikacji i wystąpień konferencyjnych
  • kopia dyplomu doktorskiego
  • list motywacyjny
  • dwie rekomendacje (listy polecające) oraz dane zawierające imię, afiliacje, adres email i numer telefonu osoby polecającej
  • informacja o przetwarzaniu danych osobowych (do pobrania: http://www.chem.uw.edu.pl/oferty-pracy/),
  • oświadczenie o zapoznaniu się i akceptacji zasad przeprowadzenia konkursów na UW (do pobrania: http://www.chem.uw.edu.pl/oferty-pracy/