Adiunkt stanowisko badawcze

Centrum Mikroskopowego Badania Materii SPIN-Lab
Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • Miejsce: Chorzów
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki chemiczne

Opis stanowiska

REKTOR UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO W KATOWICACH

ogłasza otwarty konkurs na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczych

Miejsce pracy: Centrum Mikroskopowego Badania Materii SPIN-Lab

Adres miejsca pracy: ul. 75 Pułku Piechoty 1, 41-500 Chorzów

Liczba dostępnych stanowisk: 2

Nr ref. 42/2023/NA/CMBM/SPINLab/1 ​

Słowa kluczowe: mikroskopia elektronowa, mikroskopia korelacyjna, mikroskopia konfokalna, mikrotomografia, Krio-TEM, Raman, materia miękka, polimery, kompozyty, biomimetyka, fotowoltaika, wodór

Do konkursu mogą przystąpić osoby spełniające warunki określone w art. 113 Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20.07.2018 r. (t.j. Dz.U. 2023 poz. 742).

Nasze wymagania

  • co najmniej stopień naukowy doktora w dyscyplinie nauki chemiczne lub pokrewnej,
  • doświadczenie w zakresie prowadzenia badań w dyscyplinie chemia/fizyka/inżynieria materiałowa/biologia/nauki o Ziemi w obszarze badań materiałów,
  • aktualny dorobek naukowy w dyscyplinie indeksowany w bazach Scopus lub Web of Science,
  • kompetencje pozwalające na umiędzynarodowienie działalności naukowej,
  • doświadczenie w realizowaniu projektów badawczych/grantów, w szczególności ERC,
  • udokumentowana historia ubiegania się o środki na finansowanie badań w instytucjach krajowych lub zagranicznych,
  • udokumentowany zagraniczny/krajowy staż naukowy,
  • znajomość metod badawczych obejmujących mikroskopię elektronową,
  • umiejętność obsługi aparatury obejmującej mikroskopię elektronową.
  • umiejętność obsługi oprogramowania, np. R/Statistica/Origin/ImageJ,
  • przedstawienie planu rozwoju naukowego,
  • doświadczenie we/ gotowość do współpracy w zespole,
  • gotowość do pełnienia roli lidera zespołu badawczego,
  • gotowość do mobilności naukowej,
  • gotowość do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem,
  • znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym prowadzenie prezentacji naukowych oraz tworzenie publikacji naukowych.

Zakres obowiązków

  • prowadzenie badań naukowych w dyscyplinie nauki chemiczne,
  • realizowanie zadań organizacyjnych zgodnie z Indywidulanym Przydziałem Obowiązków.

Oferujemy

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę*, w wymiarze 1 etatu,
  • zatrudnienie w Uniwersytecie w ramach podstawowego miejsca pracy,
  • wynagrodzenie zasadnicze zgodne z Regulaminem Wynagradzania pracowników Uniwersytetu,
  • dodatkowe składniki wynagrodzenia zgodnie z Regulaminem wynagradzania pracowników Uniwersytetu,
  • dodatek projakościowy za szczególne osiągniecia zgodnie z obowiązującymi zasadami,
  • zadaniowy czas pracy,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • środowisko pracy wspierające zrównoważony rozwój, oparte na zasadach różnorodności, równości i inkluzywności,
  • pakiet świadczeń socjalnych,
  • możliwość korzystania z programu grupowego ubezpieczenia na życie dla osób zatrudnionych w Uniwersytecie i ich rodzin,
  • możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej w ramach dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego dla osób zatrudnionych w Uniwersytecie i ich rodzin,
  • możliwość korzystania z Pracowniczego Programu Emerytalnego oraz grupowego ubezpieczenia emerytalnego POGODNA JESIEŃ.
  • *w Uniwersytecie pierwsza umowa o pracę z nauczycielem akademickim zawierana jest na czas określony, na okres do 4 lat.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • list motywacyjny,
  • życiorys naukowy (CV),
  • dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie (lub ich skany),
  • wykaz dorobku naukowego/osiągnięć artystycznych,
  • inna dokumentacja określona w warunkach konkursu.